| TheTiger a întrebat:

Salutare.Am si eu o problema, si as vrea sa ma ajutati.De ceva timp(de fapt de mult timp) imi place de o fata.Eu am "Fost" cu ea in clasa 2-3, timp de jumatate de an, dar stiti cum e dragostea intr-e copii mici...De atuni, eu am inceput sa o iubesc, dar ea nu sunt sigur daca ma iubeste.Sunt cu ea in clasa, si s-a mutat fix langa mine, dar sunt mai multe probleme:
1.Primul lucru este ca atunci cand incerc sa vorbesc cu ea, sunt si altii pe acolo
2. Daca eu vorbesc cu cineva in clasa, si ea vine pe langa mine, pur si simplu ma inmoi si nu mai pot vb cu cel care vorbeam, pana nu pleaca de acolo
Ne intelegem bine de o zi, de cand s-a mutat.Am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem, etc...Eu o stiu foarte bine pe ea, deoarece familiile noastre au ramas prieteni, iar taicame-u dupa ce pleaca de la lucru, merge la taicas-u.Am incercat sa ii vorbesc, dar tot asa, m-am inmuiat.Am incercat sa ii trimit un biletel, dar dupa ce l-am scris, nu am mai avut curajul sa i-l dau.Am incercat sa ii scriu pe mess, dar dupa ce am scris un "Roman" nu am putut apasa pe Enter pentru a-l trimite.Chiar mi-am pus un prieten sa ii spuna ce simt pentru ea, dar cand a ajuns la ea sa ii spuna, i-am dat un pumn in fata pentru a nu-i spune, deoarece as vrea sa ii spun eu, nu altii.

Totusi, cand suntem doar noi doi, ma simt mai liber, pot vorbi cu ea tot ce stiu, fara a ma inmuia chiar atat, chiar am incercat sa ii spun o data ca o iubesc, dar din cauza emotiilor, mi-a venit sa lesin.Va rog frumos, ajutati-ma, ma confrunt cu problema asta de o gramada de timp, iar cand incerc sa uit de ea, cand o vad la scoala, iar imi vine sa o iau in brate.Va rog sa imi dati o idee ce as putea face, si nu chestia cu "Uita de ea" deoarece nu pot! :'(. Multumesc

Ps.Ea este foarte populara, iar eu ca sa spun asa, 50% cat ea, deci tot timpul este cu cineva si nu ii pot spune ce simte

Răspuns Câştigător
| Madut a răspuns:

Deci parerea mea ii spui ca vrei sa vorbesti cu ea chiar daca e cu altcineva ii spui ca vrei sa vorbesti ceva in privat infrunta`ti temeriile. Ii spui doar ca o iubesti nu trebuie sa ii spui si vrei sa stai cu mine deoarece nu se va simtii foarte bine. Mai vorbiti o perioada de timp vezi ce reactie are daca se aproprie mai mult de tine si vrea sa vorbiti inseamna ca simte ceva pentru tine dar daca se indeparteaza la scoala nu te baga in seama, te evita sau iti raspunde mai scurt, o lasi mai usor.
Alt raspuns : incearca sa ii lasi mesaj la offline. i`ati inima in dinti si spune`i ce simti si dupa aceea stai si tu un timp pe invizible pana intra si ea online sa citeasca mesaju.
Majoritatea fetelor nu le place ca baiatu sa le spuna ca simte ceva pentru ele si dupa aia sa vina cu argumentu "vrei sa stai cu mine"? sar simtii ca si obiect.
Sa ai bafta, incearca sa iti vingi timiditatea toate au un nou inceput. happy

1 răspuns:
| BlackCinnamon a răspuns:

Mai intalniti'va pe'afara doar voi doi :p zii pur si simplu ca vrei sa mai iesi cu ea putin si ca vrei ii arati ceva si du'o intr'un loc frumos de pe'acolo, unde nu e nimeni :p (stii ca de obicei locurile frumoase sunt goale de lume), si explica'i acolo. daca zici ca atunci cand esti cu ea esti bine, in nici'un caz nu trebuie sa ii spui ce simti atunci cand este pe langa altcineva, se strica farmecul si valoarea tuturor cuvintelor spuse de tine, pentru ca atunci cand ea e cu cineva, se gandeste in mai multe locuri, asa, daca e doar cu tine, toata atentia va fi asupra ta happy, si tot ce ii vei spune o va coplesi total, explica'i si ca esti mai sensibil si ca nu poti fi in largul tau cand sunt si altii pe langa pentru ca gandul iti este doar la ea atunci cand apare happy va fi bine happy, si ai grija sa faci toate astea doar daca esti cel putin sigur ca simte ceva pentru tine, daca nu, mai bine ia'o usor :p, treptat, succes happy.