| ionika17 a întrebat:

Ce pot sa mai fac? este vb de o fata.Eu si aceasta fata ne cunoasteam de cativa ani din copilarie si de cand am vazut-o am simtit ceva pentru ea si eram destul de mic.Eram foarte buni prieteni venea la mine povesteam ma chema pe afar ne intelegeam destul de bine eu chiar credeam ca ma crede o persoana speciala. Dar nu i-am zis niciodata nimic ca o iubesc mi era si rusine si mi era frica sa nu ma refuze. Dar de la un timp am tot chemat-o la un suc plimbare i-am spus ca chiar vreau sa vorbesc cu ea ca vream sa ii spun ca o iubesc. Dar odata zicea ca are meditati dupa aia ca pleaca la tara ca face curat ca are treaba tot din asteaa dupa aia chiar m-am saturat.Chiar nu pot sa inteleg schimbarea asta o zis ca inainte gandea altfel si acum altfel mi se pare si normal dar eu nu cred ca nu ar trebui sa nu iti mai bagi baiatul care i-o fost aproape mereu. Dupa aia dupa cateva zile am sunat-o numa ca am sunato de pe alt numar dar i-am zis ca cine sunt si zicea ca "care" si mai facea si misto si i-o dat la o colega de a ei sa vb cu mine si dupa aia mi-am inchis eu nu cred ca ar trebui sa se comporte asa cu mine.In ziua eram foarte suparat nu imi venea sa cred ca putea sa imi fac asa ceva parca mi-ar fi bagat cineva ceva in inima am o durere foarte mare in suflet.Io zic ca ii mai frumoasa ca mine dar nu cred ca conteaza asta sa nu te mai bage in seama am si zis in gandu meu "ce nesimtita poate sa fie fata asta" tot zic ca nu m-am indragostit de cine nu trebuia dar nu mai pot sa mai schimb nimic asta a fost destinu. Dar chiar nu stiutiu cum de mai imi fac sperante, poate is numa iluzile mele. Va rog sa imi spuneti mai are rost sa incerc si daca nu cum so uit? ca sigur o voi uita greu ca nu prea pot sa accept ca ma refuza.

Răspuns Câştigător

Asta e decizia ta
nu am de unde sa stiu daca o iubesti cu adevarat
dar hai sa iti spun un plan happy
deci.incearca sa iti faci o iubita la care chiar sa tii si sa o iubesti foarte mult. apoi iesi cu ea intr-un loc in care sta cel mai mult fata de care tot vorbesti si asa o sa te vada pe tine si pe fata cea noua si o sa se simta foarte prost, crede-ma!
sau, mai am unul
intalneste-o, stai fata in fata cu ea si termin-o cu timiditatea pentru ca fata incepe sa fie nesimtita, spune-i ce simti pentru ea si spune-i cum te simti si mai adu-i si aminte cum erati voi in prietenie si asa pentru ea o sa fie ca si cum i-ai fi tras o palma

succes! oricum. uita de ea, fata nu are timp pentru tine

8 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Las-o balta.
uita ce afost

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu mai are rost sa incerci petru ca e clar ca ea nu te vrea. pentru ea tu ai fost un bun prieten, si doar atat. si odata ce a vazut ca tu iti schimbi sentimentele fata de ea s-a retras. ea poate are pe altcineva, tu nu are rost sa stai sa suferi dupa ea. spui ca nu poti accepta gandul ca te-a refuzat, e normal. dar daca ea nu te iubeste decat ca pe un prieten nu ai ce face. si prin faptul ca sentimentele tale de ale ei sunt diferite, prin asta s-a stricat si relatia de prietenie si nu iti mai raspunde nici la telefon. practic nu vrea sa mai aiba de-a face cu tine. incearca sa nu te mai gandesti la ea, chiar daca iti e greu, si incearca sa iti faci alte prietene eventual o iubita. nu poti iubi la nesfarsit pe cineva care nu te vrea. succes!

| ionika17 explică:

Pai eu nu i-am spus niciodata ca o iubesc, si-o fi data ea seama?

| maryus92 a răspuns:

Binenteles ca si-a dat seama si babyisabela are dreptate in toate privintele si eu am fot intr-o situatie asemanatore cu o colega de-a mea. Eram foarte buni prieten insa intre timp m-am indragostit de ea si a observat acest lucru fara ai spune ceva si pentru o perioada de timp a devenit distanta fata de mine insa eu am acceptat faptul ca noi doi nu putem fi decat simpli prieteni si astfel am ramas in continuare amici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am cunoscut o fata si imi placea mult de ea si cand o invitam undeva imi tot zicea ca are treaba ca e racita si eu chiar o iubesc pe acea fata si oricum eu sunt un pic cam timid eu chiar vedeam ceva intre noi 2 da nu a fost nimicsad. Sfaturi ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sati ei orce gand de la eaata merge inainte.iti spun din propia experienta.viata merge inainte.esti tanar ai tot timpul sa-ti faci un viitor.eu iti doresc mult succes in viata. aaa si inca ceva.incearca si trateaza cu indiferentapt.ca doare cel mai tare. ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate uneori viata te inpinge la anumite esecuti. dar trebuiesc invinse.si sti de ce
? iti voi spune .dzeu.ne daruit o viata tineri nu vom ramane tot timpul disfruta nu te comsuma in tine insuti chiar daca ai ceva ce te apasa in suflet spune-i cuiva mamei tale incearca si povestestei mamei tale problemele pe care le ai.pentru.ca o mama iti poate da tot timpul un sfat bun.nu te lua dupa lume.intradevar iubirea este cel mai perculos sentiment incat te face sati pierzi mintile dar daca gandesti o clipainaintea iubirii vei castiga. iti spun pentru ca si eu am trecut prin clipe extrem de grele alei iubirii dar cu puterea bunului dzeu.am trecut.iti doresc mult mult succes.indiferenta doare cel mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm asa am avut si eu un amik in copilarie dar acum nici nu m-ai vb sad trist si m-ai pulti prieteni eu zic sa treci peste m-ai sunt fete care chiar merita