| SweetAnonima a întrebat:

Buna!
La mine in clasa e o fata.Eu as vrea sa ma imprietenesc cu ea(sunt fata) si nu stiu cum! Am tot incercat sa mai vorbesc cu ea despre pixuri, tenesi, penare etc. Dar a doua zi nu a mai continuat sa vorbeasca cu mine! Deci ce pot sa fac ca sa ma imprietensesc cu ea?

2 răspunsuri:
| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Hei!
De ce nu o întrebi pur şi simplu dacă vrea să-ţi fie prietenă?
Du-te lângă şi spune-i că de ceva timp vrei să-ţi fie prietenă, că e simpatică şi ai fi încântată să-ţi fie alături la momente plăcute cât şi neplăcute şi tu să-i fi alături de asemenea.
Te pup, pa-pa!
>:d

| Holocaust a răspuns (pentru Ðεεα • ♥):

Ne e chiar indicat sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta...
Adica e aiurea.Am patit-o si eu.
O colega vine si ma intreaba daca vreau sa fim prietene,ca sunt de treaba blah,blah, blah.
and that really freaks me out! Nu iti recomand asta, dar depinde si de caracterul acelei fete...ai putea sa incerci sa gasesti chestii comune, dar nu sa o ataci dintr-o data cu ele.In caz ca nu merge, poate doar sunteti prea diferite pentru a fi prietene.
Stii ca prietenii nu tii alegi singura, nu?