| Winners10 a întrebat:

Salutare. As vrea sa incep sa vorbesc cu o fata pe care nu o cunosc. Evident as vrea sa o cunosc mai bine si daca ne intelegem si tot ce trebuie sa fie si o relatie. Dar dupa clasica formula de salut: buna, ce faci... sau ceva de genu in functie de ce raspunde ea, sa ii spun direct ca imi place de ea si ca as vrea sa iesim? Sunt o fire putin mai timida, de aceea am postat aici. Sper sa nu veniti cu raspunsuri date la misto. Daca vrei/poti sa dai un sfat bun e binevenit daca nu mai bine nu te mai chinui sa scrii.
O seara buna happy

Răspuns Apreciat de Editori
| Katie1356 a răspuns:

Nu o intreba chiar direct, deoarece ai sanse mari sa te refuze. Mai ales daca nu va cunoasteti, nu va fi foarte saritoare sa iasa cu cineva care dupa un ''buna, ce faci'' o si scoate afara.
Continua conversatia o perioada, aflati mai multe unul despre celalat, ce va place, ce va pasioneaza, vise, etc si abia apoi invit-o undeva. happy E mai ok sa iesi cu cineva despre care stii cateva lucruri, pentru a avea o baza de conversatie de la care sa plecati, mai ales ca spui ca esti putin timid.

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

E foarte simplu, nu trebuie sa ii zici asta, se va vedea in gesturi, priviri, comportament din partea ei daca te place, si vei merge la sigur, dar oricum o inviti la iesire, plimbare, un film, o cafea, nu trebuie sa-i zici de ce o inviti ca isi da seama automat.

Si vezi cum reactioneaza si la iesire si la anumite gesturi ale tale, discreta apropiere fizica, o mai iei putin dupa gat, in brate, tatonezi.
Fa asta si zi-ne ce a fost, nu ne lasa cu ochii in soare, eu mereu sunt aici si vad ce spui.

| Andreeush a răspuns:

Invit-o întâi în oraș, la o cafea.
Important e să ieșiți, să vă cunoașteți și după aia îi poți spune că îți place de ea.