| Seyko a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu daca as putea opta pentru facultatea de silvicultura daca eu in liceu am urmat un profil uman (stiinte sociale). Momentan am terminat clasa a X-a, ar trebui sa ma transfer la un profil real?

2 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Nu trebuie, singurul avantaj e că ai putea acumula acum anumite cunoștințe care eventual să îți fie utile la facultă.

| CosminC86 a răspuns:

Nu are nicio relevanta profilul liceului cu facultatea pe care o s-o urmezi. Este prematur totusi sa vorbesti despre asta in clasa a Xa.