| Alexavia5 a întrebat:

As vrea sa ma transfer la anul(in clasa a 10 a adică) la un liceu de arte, pe specializarea de design, ce probe trebuie sa dau și din ce se dau tezele? Eu sunt momentan la un liceu cu profil uman, la științe sociale.

Răspuns Câştigător
| Ka0ru a răspuns:

Cel mai bine intrebi la liceul respectiv ca sa fii sigura ca vor portofoliu, ca poate dai sau nu o admitere (la alte licee te pun sa desenezi ceva pe loc, un obiect pus in fata ta spre exemplu) etc.
Bafta!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Diferentele de profil sunt ceea ce nu ai facut deloc la liceu actual, adica: desen tehnic, artistic, matematica avansati, in special gemoetria in spatiu.
va trebuii sa pregatesti un portofoliu cu desene, fiind obligatoriu si eliminatoriu, sa se vada talentul tau.

| Alexavia5 explică (pentru Violleta2022):

Pot sa includ orice fel de desene? Și din ce se da teza la design?

| Alexavia5 explică (pentru Ka0ru):

Okay, asa o sa fac. Multumesc.

| Ka0ru a răspuns (pentru Alexavia5):

Cu drag

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexavia5):

Vorbesti cu licuel si iti spun ei ce anume trebuie sa prezinti.
In ce priveste examenul de admitere va fi unul greu cu design cerut de ei, sa vada ca ai talent dar si mana precisa fiindca aici nu se mai joaca nimeni. fiind totusi un examen eliminatoriu.

| Ka0ru a răspuns (pentru Alexavia5):

Cel mai bine intrebi la liceul respectiv ca sa fii sigura ca vor portofoliu, ca poate dai sau nu o admitere (la alte licee te pun sa desenezi ceva pe loc, un obiect pus in fata ta spre exemplu) etc.
Bafta!