| AlinIonut8 a întrebat:

Salutare baieti si fete!
Inainte sa incep as ruga pe cei care iau in gluma subiectul sau sau rad de subiectul propus,sa se abtina.
De cam o luna sau doua ma tot gandesc sa-mi incep viata sexuala cu o persoana platita sa faca sex, o prostituata.
Am facut rost de cateva numere si ma gandesc, ca de craciunul asta, sa sun pe una dintre ele si sa facem sex.
Marea problema este ca sunt destul de timid. Poate ca unele probleme din liceu m-au facut sa fiu asa si acum imi lipseste increderea in sine si nu stiu daca o sa ma descurc.Nu am avut pana la varsta asta prietena.
Mentionez ca am aproape 20 de ani si nu sunt in perioada pubertatii cand hormonii sexuali vorbesc de la sine,este o dorinta a mea de a-mi depasi timiditatea si de a ma simti bine.
As dori cateva sfaturi de la cei care eu trecut de acest prag,aparent imposibil de trecut pentru mine.
Ma gandesc sa o invit intr-o noapte in masina mea unde imi sunt mascate emotiile specifice timiditatii.
In ceea ce priveste actul sexual in sine,ce credeti, o sa ejaculez prematur din cauza excitarii sau o sa pot rezista mai mult?
La voi cum a fost prima oara?
Raspunsul cel mai pertinent il voi premia cu funda!
Multumesc anticipat pentru timpul si rabdarea acordate.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Atat de usor isi spun uni sa incerci o relatie de parca isi spune du-te bea un pahar de apa
conteaza foarte mult profilu tau pshiologic,cum esti tu de fel, cum te comporti etc
sa isi spun din experientele mele
prima oara cand am facut mi s-a parut ciudat pentru ca e era o straina nu o cunoasteam emotional, era frumoasa ma atragea dar ai o senzatie ciudata nu stiu cum sasi explic, totusi recomand sa borbesti cu ea mai mult platesteo doua ore,o ora doar comunicati,spune-i ca esti virgin si vrei sa faci sex si te va intelege, nu alege ultima de pe centura,sa te protejezi mereu, nu o saruta ca poti lua virusi, nici oral sa nu faci neprotejat nimic, bafta multa, in viitor isi faci si o relatie si tu

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai fi mult mai castigat daca ai incerca totusi sa o faci cu o tipa, adica intr-o relatie normala, dupa ceva vreme in care sa va cunoasteti, si sa ai incredere sa ii marturisesti cum esti. Daca faci cum ai scris aici, risti sa te simti foarte nasol dupa aceea. Ia-o ca o competitie si fa-ti o relatie. Dar oricum o sa faci, sa nu faci fara prezervativ! mai gandeste-te si la varianta de a-ti gasi o tipa faina si sportiva, gen "*** buddy" si vezi si filemele de gen " No strings atached". Nu cere comparatii, fiecare este altfel si situatia si toate sunt diferite. Citeste si informeaza-te si o sa scapi de timiditate, daca vei stii multe si diverse, astfel incat sa faci fata oricarui dialog, oriunde, cat de cat.

| AlinIonut8 explică (pentru PsihoSex):

Am aproape 20 de ani.Am incercat sa scap de timiditate, sunt mai informat decat crezi. Daca as fi dorit sa scap de timiditate nu as fi facut-o pana acum? Nu e asa simplu pentru timizi, pentru cei ca voi e usor ca totul vine de la sine.Eu daca simt ceva pentru o fata, tin acel sentiment numai pentru mine, nu il manifest.Am multe fete la facultate care ma admira poate si pentru felul in care arat si poate si cum le explic la unele materii dar mai mult de "salut! " sau o imbratisare nu pot sa ofer.
Ma gandeam ca printr-o partida de sex cu o prostituata care,dupa cum a mai spus cineva pe aici, isi face doar datoria, nu se implica sufleteste in ceea ce face, mi-as putea infrange timiditatea.
In privinta masurilor de protectie, sunt bine pus la punct, stiu ce virusuri mortale pot primi.

| William a răspuns:

"Marea problema este ca sunt destul de timid" nu man, marea problema este ca s-ar putea sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu cred sub nici o forma ca prima experienta sexuala ar trebui s-o ai cu o prostituata. Cred ca poti gasi suficient de repede o partenera pe un site de dating si sa nu apelezi la a plati pe cineva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intrebarea ta este de fapt o insiruire de intrebari asa ca am sa-ti raspund pe rand. Prostituatele nu manifesta sentimente fata de parteneri, ele isi fac meseria /treaba in functie de cum sunt platite. Nu cred ca va accepta sa se intalneasca intr-o masina, poate doar in schimbul unui tarif majorat.In privintza ejacularii premature sunt convins ca se va produce dar in astfelde situatii de regula din cauza surescitarii "jucaria" ta s-ar putea sa ramana in erectie si sa reusesti sa duci labun sfarsit prima ta experientza sexuala, bineinteles daca ea da dovada de bunavointa si cu ajutorul ei.

| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, nu face prostia sa faci sex cu o prostituata. Fa-ti o prietena adevarata cu care sa faci dragoste si sa nu ai probleme in viitor.Primul act sexual trebuie sa fie unul de care sa-ti aduci aminte cu placere toata viata.

| grab a răspuns:

Ca sa nu mai stai cu teama ca ejaculezi prematur, plteste-o cu ora nu cu numarul.
nu e o mare problema sa faci sex cu o prostituata dar sa fie una foarte sexy si protectie maxima sa ai grija!

| NoName0x0 a răspuns:

Sper ca ai de gand sa folosesti prezervativul daca prin absurd ajungi sa o faci cu tipa aceea. Mie, ca fata mi se pare o idee mai mult decat proasta sa iti incepi viata sexuala cu o prostituata! Am inteles ca si la baieti conteaza prima persoana si o vor tine minte mai toata viata. De ce nu incerci sa iti intemeiezi o relatie? Si va mai fi nasol cu o prostituata findca au in general un caracter infect, eu numesc chestiile de genul "tupeu de c*rva", daca nu le tratezi ca a tare, te trateaza ele pe tine urat, isi bat joc, mai ales ca isi vor da seama imediat ca esti incepator. Cam nasol, acum e treaba ta!

| corhaz a răspuns:

Prezervativ si gata.nu oricine poate sa aiba o prietena pentru unele persoane o prietena e un vis e ceva imposibil.lasati omul sa faca ce vrea.si repet foloseste prezervativ sanse reduse sa iei vreo boala

| RAY a răspuns (pentru corhaz):

Bun raspuns, la cum sunt fetele in ziua de azi, e chiar scump sa ai o iubita

| HeadShoot32 a răspuns:

E o idee buna, mai ales cu o prostituata, daca tu esti timid, ea o sa se ocupe de tine, deja ea stie ce sa faca. Adica tu doar trebuie sa o suni si sa ai masina pregatita, si vreo 1-3 prezervative pregatite. Ca se pot rupe. Mai bine mai multe decat sa ai mai putine si dupa sa ai nevoie.
Si de ejeculare. Depinde de organismul tau, daca in trecut nu prea ai "practicat" masturbarea atunci o sa rezisti considerabil, cat sa te saturi. Daca ai facut asta. O sa termini putin mai repede decat iti doreai.