| hgfdsa a întrebat:

Buna tpu.Cum pot depasi timiditatea?

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Stă careva cu mitraliera la capul tău și te amenință că dacă renunți la timiditate trage, și te omoară?!

| Dash a răspuns:

Intr-adevar nu e usor dar daca ai determinare vei reusi 100%
Uite cateva site-uri utile:
http://www.nlpmania.ro/......i-respect/

http://cariera.ele.ro/......a4525.html

Răspuns utilizator avertizat
| Alex0194 a răspuns:

Cand vorbesti cu o persoana si esti timida, tie- greu sa scoti vreun cuvant gandeste-te: cu ce e mai speciala acea persoana ca mine? La fel ca mine ea respira, mananca, se caca si poate si ea/el are emotii si e timid/a dar nu o arata.So, care e problema gandeste pozitiv fi sigura pe tine si pe puterile tale si vei reusi sa treci peste astea.

www.succesdublu.ro

Pe mine m-a ajutat mult site-ul asta.

| NoChanceForUs a răspuns:

Păi timiditatea e ceva fără rost, nu are de ce să-ți fie frică de cineva, că va zice ceva sau că va râde de tine.Cui îi pasă? De timiditate scapi după ce ai încredere în tine mai întâi.

| quest_6999 a răspuns:

Pai comunicii cu oameni ca nu te musca nimeni, hai curaj ma caci cu timiditatea ai de pierdut o gramada (stiu din propria experienta ), daca nu poti asa incepe cu bere tongue

| Gabriel1 a răspuns:

Accelerezi.happy

| adyrza32 a răspuns:

Ca sa ai tupeu sa vorbesti cu cineva, trebuie sa ai incredere in tine.
Pentru a avea incredere in tine, trebuie sa gandesti pozitiv, de ex.:Cand vorbesti cu cineva sa te consideri egal sau superior persoanei respective si sa nu te gandesti la consecinte!