| Singuratica67 a întrebat:

Imi puteti da cateva sfaturi pentru a depăși anxietate si timiditatea?
DAU FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Actioneaza si vei scapa de timiditate!
Cand iti doresti un lucru vezi daca poti face ceva chiar in urmatoarele secunde, ca sa obtii ce iti doresti. Fa ceva, chiar de vei gresi nu va fi nici pe departe asa de rau pe cat crezi tu. Ba din contra, vei invata ceva din asta.
Cu cat actionezi mai des, cu atat vei actiona alta data mai usor si acel tipar de gandire negativ va disparea o data pentru totdeauna.

3 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Prin exercițiu, poți învinge orice.

| Savas10 a răspuns:

Nu e simplu. Si nu e indeajuns sa citesti teorii pe care oricum le cunosti. Ce simptome iti da anxietatea? Iar timiditatea, tine minte un citat: Timiditatea e defectul oamenilor mari, tupeul e defectul oamenilor mici.
Timiditatea nu e mereu un lucru rau happy E chiar atractiv pentru altii. big grin