| andreealitllesmileAndreea a întrebat:

Bun, deci.
Este un baiat, care a fost colegul meu anul asta in clasa a opta, din a sasea.
In fine, ideea este ca la inceput imi placea de el doar dupa o simpla aparenta, dupa nu ma mai gandeam la el timp de un an jumate DELOC si in clasa a opta, iar a inceput sa-mi placa.
De ce? Nu stiu. tot ce stiu este ca cheia care m-a facut sa ma gandesc din nou la el au fost ochii. ciudat, nu? :')
Cand ma uitam la ei, vedeam ceva profund, care se chinuia sa iasa la suprafata, habar n.am ce, dar asta era impresia.
Nu am vorbit prea mult.
In a sasea mereu ma facea proasta pentru ca eram mai inchisa de mine si se credea buricul pamantului, si recunosc ca au fost situatii cand si eu il starneam sa se poarte asa din comportamentul meu penibil *gen, paratul la prof*, la un moment dat s.a oprit dupa o luna sau doua.
Sii. revenind mai recent... cand vorbeam cu el ma intelegeam, si cand il priveam pe furis din cand in cand imi intorcea uneori privirea, dar ma emotionam si nu aveam curaj sa.l privesc in continuare sa.mi dau seama.
Iar acum ne.am stabilit din pacate specializari diferite pr liceu si nu vom fi in aceeasi clasa. singurele dati in care ne vom mai vedea vor fi pe 4 si 7 iulie pentru definirea lor, cum vom fi cu parintii, sunt sigura ca nu vom apuca sa vb prea mult, nu mai spun ca e timid in preajma altor persoane.

Daca mi.ati da un sfat sau un indiciu despre cum sa.mi dau seama daca simte sau nu ceva pentru mine pe ultima suta de metri ar fi super =]

Cel mai bun raspuns ia funda! big grin

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ai aici o lista de semne ca te place. Iti trebuie doar cateva din ele.
Se intoarce foarte rar cu spatele la tine in timp ce conversati. Se apleaca spre tine, se apropie de tine, e atent cand ii vorbesti. Isi atinge umerii de ai tai, te atinge pe brat sau pe mana cand sta langa tine.
Te priveste des. Va incerca sa-ti surpinda privirea sau se va uita fix la tine. Baiatul mai timid se uita la tine de cate ori are ocazia dar intoarce repede capul cand te uiti la el. I se dilata pupilele daca este cu adevarat interesat de tine.
Cand te place, iti va vorbi adeseori despre el mai ales daca mai este de fata un alt baiat. Daca se fastaceste si este emotionat cand ti se adreseaza este "topit" dupa tine.
Te atinge constient pe brat ori pe mana sau te cuprinde pe dupa umeri si te apropie de el. Si atingerile "intamplatoare" pot fi un semn al interesului lui fata de tine.
Isi atinge fata in timp ce te priveste. Isi atinge des parul
Palmele transpirate, transpiratia fetei si/sau a corpului, tremurul usor al mainilor, rasul usor fortat, dar nu fals, respiratia grea, sacadata, vocea usor tremuranda sunt semne ca acel barbat este emotionat in preajma ta, deci te place.
Timpul liber, petrecut impreuna, din initiativa lui, pentru a va plimba, pentru a viziona un film ori un spectacol, pentru a merge la o expozitie, iti demostreaza clar ca vrea sa aiba cu tine o relatie adevarata.
Aveti pasiuni, interese comune
Te alinta, folosind cuvinte calde ori numindu-te in diverse feluri sau punandu-ti porecle amuzante. Te tachineaza ori se joaca cu tine, fara a fi obraznic si fara a depasi limita bunului simt.
Iti ofera jacheta sau puloverul lui, daca iti este frig, cand va plimbati.
Iti face des complimente
Daca prietenii lui te cunosc, te saluta cu respect, incearca sa converseze ca sa afle mai multe despre tine.
Un baiat care te place se va purta cu tine diferit fata de cum se va purta cu alte fete din jurul lui si iti va arata ca te place in diverse moduri. Unii iti acorda tie toata atentia, se invart numai in jurul tau, vorbesc mai mult cu tine. Altii incearca sa te faca geloasa dar inceteaza atunci cand tu parasesti incaperea.

1 răspuns:
| andreealitllesmileAndreea explică:

Bine dar. aici vorbesc de un baiat care trece la liceu ca şi mine şi care nu a făcut nici măcar un gest din care sa-mi dau seama daca ma place, in afara de cel cu ochii si cu vorbitul, mentionate de tine.
Pot spune ca s.ar putea sa coincida, dar mi.ar placea sa vad un raspuns valabil mai degraba pentru boboci happy
In orice caz, multumesc ca mi.ai raspuns in detaliu la intrebare, si ai zis niste chestii de care nici eu nu mi.a fi dat seama. O sa mai astept totusi cateva raspunsuri. ca sa stiu cui sa ii acord funda happy