| XsooWhat a întrebat:

Buna,uitati...eu trec clasa a sasea... unii spun ca doar clasa a cincea si a opta sunt grele si a sasea si a saptea sunt usoare.asa este?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Clasa a 6a e destul de usoara, avand in vedere ca deja iti cunosti colegii, ai legat relatii de amicitie cu unii dintre ei, stiii cum sunt profesorii tai, ce pretentii au si ce presupune fiecare materie in parte. In plus, nu e nici an terminal si nu esti inca ocupat cu pregatirea unui examen, asa ca inca mai ai timp sa te relaxezi(stai sa treci a 12-a, ca mine)
vei avea o materie noua: fizica, iar tezele le vei da la mate si romana. Stai calma, fizica e destul de usoara in a 6-a: doar notiuni introductive.
Succes!

1 răspuns:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Daca inveti toate-s usoare...
Mie mi s-au parut mai grele a 7-a si a 8-a pentru ca urmeaza evaluarea nationala si trebuie sa inveti ca sa iei o nota mare.