| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa faci cand persoana pe care o iubesti, simtiti ceva intens pentru ea, te consideră doar un "frate", ceea ce este mai mult decat un amic, dar as vrea sa ma considere ca un viitor iubit, cel putin. I-am dat destule semne si apropouri in sensul asta si degeaba.

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu faci acum, trebuia sa faci la inceputul interactiuni ca sa te vada ca pe un iubit.
Daca i-ai dat de inteles ce i-ai dat, nu sta sa te rogi de ea, mai sunt si alte fete!

| RAY a răspuns:

Fetele te vor ca iubit cand simt o atractie fizica fata de tine,sti chimia aia cand un baiat frumos care cand il privesti isi stralucesc ochii ca stelele noaptea,fata aia te vede ca pe un frate nu ai ce face nu te va vedea ca un iubit.,vei ramane fratele ei mereu, ai de ales preferi sa fi un frate pentru ea sau o dai uitari, eu unu as da o uitari., fetele ne vad in functie de atractia noastra fizica iubit, frate, amic etc si baieti frumosi uni

| Ara997 a răspuns (pentru RAY):

Si sti chimia aia amara cand fat frumos fura caimacul si pe urma ileana cosanzeana ramane cu ochii in soare? si fat frumos zboara pe alta floare si tot asa.
asa se intampla la fluturi la libelule si la alte specii ce animale.
la om e bun ca atractia sa aiba o baza sentimentala cladita in timp, o baza de incredere, altfel nu ne mai deosebim cu nimic de fluturi si alte specii efemere.

| RAY a răspuns (pentru Ara997):

Inclusiv caini isi aleg stapani pe baza incredereri, cel putin la ciobanescu german

| Ara997 a răspuns (pentru RAY):

Respect!
(pentru ciobanescul german)

| Freya1 a răspuns:

Spune-i in fata ce simti si care sunt sentimentele tale.
Spune-i direct ca vrei o relatie cu ea nu ii bate apropouri ca sunt sigura ca a inteles iar daca tot vrei sa te vada mai mult ca pe un iubit vezi ce dorinte are, ce ii place sau nu la tine si in funtie de asta vei vedea daca ti merita sa iti mai doresti si incerci.

| peperonies a răspuns:

Daca te vede ca pe un frate te trateaza ca pe una dintre prietenele ei. daca vrei sa te vada ca pe un iubit comporta-te ca un baiat nu ca o fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti face nimic, ii esti simpatic ca prieten atat nu ca iubit. ori rupi prietenia cu ea ori stai si te uiti cum ramai in fz. daca legi o prietenie cu cineva si ajungi sa o iubesti crede-ma este degeaba prietenia.