| GeorgeMihai a întrebat:

Salutare!

Credeti ca metoda "No contact " functioneaza in ceea ce priveste revenirea fostei partenere sau fostului partener la cel / cea cu care a fost impreuna?

Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu ce înseamnă metoda asta, dar revenirea fostei/fostului este de bun augur numai in cazuri excepționale. In rest, ca in bancul ala cu masina rascumparata, are aceleasi defecte, doar km mai multi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare!

Și de ce sa fii tu ultimul de pe lista unei femei când ai putea fii cap de lista in lista altei femei?

Frate daca cineva tine la tine nu pleaca, rămâne!

| Catalin77945 a răspuns:

Cea mai proasta alegere, gandeste-te ca o sa revina da? o sa fie totul ca la inceput pentru moment da? dar gandeste-te ca ea o sa iti faca acelasi lucru iar, sau ceva asemanator, pentru ca daca l-a facut odata, sa fim seriosi cat de greu e sa-l mai faca a doua oara?

Poate funcţiona în unele cazuri dar nu e ceva spre care să tinzi. Din moment ce a ajuns "fosta/fostul" lucrurile sunt suficient de clare.

| Pantagruel a răspuns:

Este cea mai Buna Sansa a ta daca doresti sa iti distrugi viata asa. Nu uita, un pepene taiat si lipit cu superglue nu mai e pepenele pe care ti-l doresti doar pentru ca arata ca unul pe care ti-l doresti.

| GeorgeMihai explică:

Dar dacă folosind " No contact ", sunt șanse ca fosta să mă caute din nou după săptămâni sau luni de zile, deși a mai facut asta in trecut...deci sunt șanse să mă caute din nou?