| Constantinopol2506 a întrebat:

Salutare.Cum i-as putea spune unei fete ca o iubesc? Ma gandesc de 4 zile incontinuu numai si numai la ea, nu mananc, nu pot sa dorm si nu mai pot sa ies cu prietenii si chiar ei mi-au spus ca m-am schimbat si sa o las... de fata.M-am certat cu ei din cauza asta si incerc sa nu mai vorbesc cu acei prieteni.Ma simt in fiecare zi din ce in ce mai slab, mai gol pe dinauntru si din ce in ce mai singur.Ne-am cunoscut la scoala, primul contact cu ea a fost sa ii imprumut un caiet si dupa am mers impreuna spre casa si cam in vreo 15-20 de minute am aflat multe chestii pe care le-am avea in comun cum ar fi ca amandoi avem doua surori de aceeasi varsta si au fost si in acelasi liceu si se si cunosc, aceleasi pasiuni(cum ar fi jocurile, animeurile, serialele etc). Plang des dupa ce am vazut-o de frica sa nu o pierd si din cauza ca nu sunt suficient de indraznet sa ii trimit un mesaj si chiar azi m-am trezit plangand visand-o spunandu-mi ca nu ma vrea.Sa fie oare un semn ca nu sunt destul de bun? Ascult numai sad songs si orice as face nu imi pot lua gandul de la ea.Fiind prima fata(persoana) cu care am putut purta o discutie normala fara sa ma injure sau sa fiu luat peste picior si a fost foarte draguta cu mine, eu fiind un baiat mai rusinos si timid.As face orice sa fiu impreuna cu ea, dar daca nu are aceleasi sentimente pentru mine cum sunt ale mele pentru ea? De ce este atat de greu sa ii spun ce simt? Nu pot sa scap de aceste sentimente.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Traieste-ti viata asa cum ar trebui si lasa gandurile. Tu te framanti de nu mai poti si poate ca pe ea nici nu o intereseaza persoana ta. Nu cuvintele demonstreaza iubirea, ci faptele. Esti mititel in ale dragostei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si... esti sigur ca nu esti doar indragostit de ea, si nu o iubesti? Este o diferenta, sa stii.

| LoveSleep a răspuns:

De ce vrei sa-i spui ca o placi? Crezi ca s-a indragostit de tine in alea 20 de minute de mers pe jos? Incearca sa o faci sa te placa si abia apoi ii poti spune ca o placi.
Dă-i macar mesaj pe Facebook si vezi ce mai face.

| SilentRain a răspuns:

Te cuprind emoțiile, zic sa îți faci curaj sa ii spui, fie ii scrii pe o foaie ce simți sau ii trimiti un mesaj
Mai bine sa știi din timp dacă are sau nu sentimente pentru tine, ca în felul asta o sa suferi mult și bine în tăcere
Am pierdut ce mi-a fost mai drag ca nu am avut curajul nenorocit sa ii spun, ma măcinat ani de zile... De ai zic sa ii spui din timp ce simți

| Constantinopol2506 explică (pentru SilentRain):

Curajul asta ne omoara pe toti.Imi e frica sa ii trimit mesaj, dar tot nu ma pot oprii sa ma gandesc la ea, o sa incerc sa ii trimit sa vad daca simte la fel.Inca o intreba ar fi de ajutor daca as vorbi si cu cineva apropiat din familie?

| SilentRain a răspuns (pentru Constantinopol2506):

Da, te descarci
Nu lăsa timpul sa treacă

| alexalx1234 a răspuns:

Unde frate ai găsit o fată care sa fie pasionată de jocuri și anime-uri? Eu n-am găsit niciuna. Am doar de rupte-n fund. Nu îi spune din prima că o placi. Împrieteniți-vă, fă-o să se simtă specială și după îi spui că o placi.

| Xpressurself a răspuns:

Cum ai putea sa-i spui...cu gura prietene. O deschizi si incepi sa vorbesti. Si chiar asa, nu mananci?
Sa-ti spun despre ce e vorba. Este vorva despre povestea furnicii si a greierului. O stii, daca nu citeste-o ca ai uitat-o probabil. Femeia vrea sa culeaga fructe dintr-un pom roditor si tu greieras nu ai nimic de oferit unei fete. Nici macar niste cuvinte frumoase. De aia nu poti vorbi cu ea. Pentru ca a trecut vremea si nu ai facut nimic.
Fii serios si apuca-te de treaba. Ori campion la fotbal ori premiantul clasei dar nu premiant la vizualizari de pornosaguri pe internet.
Daca ai ajuns intr-o faza atata de avansata de tristete, cauta un medic psiholog.