| EdyEdyson a întrebat:

Salutare. De ce cand sarutam inchidem ochii. Funda

Răspuns Câştigător
| WeedForever a răspuns:

Inchizi ochii pentru ca este foarte placut si te simti bine. In plus, e si foarte romantic si te face sa plutesti pe culmile placerii. In acel moment, creierul tau pare sa limiteze conexiunile cu factorii din jur si sa se concentreze pe sentimentele tale. De fapt, e o chestie foarte interesanta, o faci aproape fara sa-ti dai seama, e ca un reflex al dragostei pentru persoana respectiva. Cel putin asa imi explic eu, pentru ca cu siguranta e ceva mai profund ce nu putem controla pentru ca ne face sa ne simtim fericiti.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ca să savurăm plăcerea la maxim, să ne relaxăm şi să ne concentrăm doar pe anumite simţuri, amplificându-le.

| Mao a răspuns:

Pentru că cele mai frumoase senzaţii se simt, nu se văd.

| Crucified a răspuns:

Atunci cand inchizi ochii cand saruti te simti nu stiu cum sa ma exprim, ca in basme, sau ca in rai. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E romantic happy!

| DedeeAndreea a răspuns:

De placere!