| Loveyourself a întrebat:

De ce inchidem ochii cand sarutam sau suntem sarutati?love struck

6 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Închidem ochii pentru că nu trebuie să vedem ceea ce facem ci doar să simţim.
Nu degeaba se zice că buzele au cel mai dezvoltat simţ tactil.
Dincolo de ceea ce se vede,esenţialul este în ceea ce se simte, iar când iubeşti trebuie să trăieşti anumite sentimente la maxim.
Nu poţi să explici în cuvinte cum este să îţi săruţi persoana iubită, este ceva care te face să uiţi că ceva în jurul tău există. Poate şi acesta este motivul pentru care închidem ochii, pentru a ne ştii doar pe noi doi, fără alt cineva.

| adelolyta a răspuns:

Hm....nu stiu, pentru a ne lasa cuprinsi deeee farmecul partenerului :X iubitul meu nu inchide ochii atunci cand ne sarutam fiindca spune ca vrea sa vada ceea ce iubeste:X

| SakonSIUkon a răspuns:

Mda pai strangem din dinti cand suntem nevoiti sa imprumutam saliva...

| Vibrations a răspuns:

Eu unul inchid ochii. Nu suport sa-i vad fericiti pe altii

| Stassy a răspuns:

...foarte interesant.thinking
De fiecare data incerc sa tin ochii deschisi da' pur si simplu nu pot.thinking
Poate e o reactie a corpului sau ne lasam purtati de val sau poate... E prea apetisant sarutul si vrem sa'l savuram inteeeeenss

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Eu nu-i închid. Nu stiu de ce dar chiar nu-mi vine săi închid.