| MiSskAt-xx a întrebat:

De ce inchidem ochii atunci cand sarutam?

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Nu toata lumea inchide ochii cand saruta. uneori iti vine din reflex, mai ales atunci cand sarutul este profund, cu o multime de sentimente imbinate happy

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu toti inchid ochii, insa cei care inchidem ochii o facem pentru a simtii mai intens sarutul.

| Hmmmm a răspuns:

Din dorinta d a simti cat mai intens acel sarut.in mom in care inchizi ochii te concentrezi doar acel sarut si p nimic altceva.
d obicei in mom in care chiar iubesti o persoana acest lucru ine d la sine, dar daca cineva nu saruta cu ochii inchisi nu inseamna ca nu te iubeste.

| HBK a răspuns:

Din dorinta si pasiune happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu am încercat să deschid ochii în timpul sărutului dar nu mai avea deloc aceeaşi intensitate... aşa că i-am închis imediat la lochappy

| daii a răspuns:

Nu stiu. Eu cateodata ii tin deschisi.Ma simt mai bine asabig grin

by daiiwinking

| Malvina24 a răspuns:

Nu toti inchid ochii! Eu nu pot sa sarut fara sa-i inchid! e mai romantic, mai dulce asa!

| Marii a răspuns:

Este mai frumos. Asa te poti concentra cel mai bine pe ceea ce faci, si sa te gandesti doar la persoana respectiva, nu sa te uiti pe pereti. happy

| nobody_9468 a răspuns:

Si eu m-am intrebat asta...

insa am observat ca prietenul meu actual nu'i inchide mereu si nici eulaughing... s-a intamplat o data sa'i avem deschisi amandoi, frate deci m-am simtit atat de penibillaughing))))) incat i'am inchis la loclaughing

probabil ca nu exista sentimente profunde intre noisad

baftabig grin

| princessmary a răspuns:

Sentimentele celor doi se regasesc, ei simt amandoi licaricii in inimioare, si uita de toate problemele, daca ai ochi deschisi cand saruti pe cineva nu este asa pasional sau poate nu prea simti ceva pentru acea persoana.

Sper ca te-am ajutat!

| l0rre a răspuns:

Sentimentele fac totul.

| iri a răspuns:

Ca sa nu zica celalalt ca suntem nesimtiti. Asta a fost cea mai tare pe care am auzit-o.
Nu stiu, de placere probabil.

| ZuZuAleX a răspuns:

De obicei cand te saruti si inchizi ochii inseamna ca esti cel mai fericit si indragostit de acea persstraight face eu asa stiu

| westside a răspuns:

E mai excitantsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că te dor ochii dacă te uiți așa de aproape la fața celuilalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi daca amandoi tin ochii deschisi... cel putin, pe mine m-ar bufni rau de tot rasu sa-l vad cum ne uitam ochi in ochi laughing, deci prefer sa aiba macar unul ochii inchisi big grinbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toata lumea inchide ochii cand saruta tongue.
Eu ii inchid doar cand imi place, daca nu imi place sarut si ma uit la elhee hee. Dar de obicei fiecare partener avea ochii inchisi cand saruta. Dar e mult mai frumos sa faci un lucru cu ochii inchisi, sa te ghideezi dupa simturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...Simti toata pasiunea care exista intre cele 2 persoane :X:X:X Si asa poti savura momentul mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...simti toata pasiunea care exista intre cele 2 persoane:X:X:X.Si asa savurezi mai bine momentul...tongue:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sa simti senzatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca doar astfel primesti cea mai mare doza de placere pe care tio poate da un sarut/