| Dearfully a întrebat:

Salutare!
Deci,luna aceasta mi-a venit ciclul pe 4 iulie,exact după ce s-a terminat am avut contact sexual protejat, adică pe 8 iulie. Însă, astăzi am constatat că mă dor sânii, dar până la următoarea menstruatie mai am 2 săptămâni.
E posibil oare să fi rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca urmatoare menstruatie conform calculelor tale ar urma sa se produca peste 2 saptamani, adica in data de 30-31 Iulie, reiese ca ciclul tau menstrual are de regula 27-28 de zile si este si catusi de cat regulata. Pe baza acestui rationament rezulta ca in actualul ciclu menstrual perioada fertila s-a suprapus peste zilele de : 12, 13, 14, 15 + 16, 17 + 18 IULIE. Fiindca actul sexual a fost intretinut in data de 8 Iulie adica cu circa 4 zile inainte de prima zi a perioadei fertile si cu 8-9 zile inainte de momentul eliberarii OVULULUI in trompa uterina, rezulta ca in mod absolut sigur formarea sarcinii in cazul tau devine 100% IMPOSIBILA. Durerea aparuta la nivelul sanilor in acest moment daca este reala si nu doar inchipuita este de natura medicala, dar una care NU are nicio legatura cu procreerea sau cu sarcina. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt sanse de asa ceva avand in vedere ca ati facut sex protejat si chiar daca nu se intampla acest lucru oricum era imposibil sa aiba loc conceptia fiindca nu exista un ovul care sa fie fecundat in perioada de dupa menstruatie.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu e posibil, pentru că erai infertilă direct după ciclu.

| Giuliana_Stan_1991 a răspuns:

Mama a zis ca da