| guta a întrebat:

Salutare din nou... Sunt tot eu. deci sa trecem direct la subiect happy...
Deci cum as putea eu sa i dovedesc la prietena mea ca o iubesc foarte mult si nu as putea sa o l`as pe nimic in lume... deci imi puteti spune careve... hai spuneti-mi o fata cum ai vrea sa dovedeasca prietenul ta... ca te iubeste foarte mult dar nu prin vorbe... sh apropo eu acum sunt la o distanta de 400 de km de ea... daca as merge la ea sa zicem odata la 2 saptamani... oare isi va da seama ca nu o voi parasi niciodata? .ast raspunsuri

Răspuns Câştigător
| nathalie a răspuns:

Wowhappy
am ramas impresionata de ceea ce vrei sa facihappy
eu cred ca i-ai dovedi ca o iubesti daca ai merge la ea data la 2 saptamanihappy
fiecare gest oricat ti se pare de neinsemnat pentru o fata poate insemna multhappydaca o suni sa zicem in fiecare seara si o intrebi ce face, cum e si ii spui ca o iubesti ar intelege ca iti pasa de eahappy
un gest minunat ar fi sa ii faci o surprizahappy
te asiguri ca in ziua aia e acasa, mergi la ea, iei un trandafir mare (sau ce floare ii place), o astepti in fata casei ei si apoi o suni sa iasa afarahappy
iti spun eu va ramane fara cuvinte si asta o va impresiona multhappy
daca mai imi vin ceva idei iti mai scriuhappy

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, conteaza atat vorbele cat si faptele, oricum faptele sunt cele care vorbesc, si vorbele uneori sunt de prisos...ca sa ii arati ca o iubesti e de ajuns sa ii spui un sincer `te iubesc` la momentul potrivit, sa ii faci un compliment frumos, sa fi tandru cu ea, sa o accepti asa cum e, sa fi intelegatorr cu ea, sa ai incredere in ea si sa se simta iubita si apreciata, distanta dintre voi nu poate sta in calea iubirii daca iubirea este mare si adevarata, incearca sa o vezi cat mai des, caut-o, sun-o, vb cu ea cat mai des sa simta afectiune din partea ta si sigur te va aprecia mult pentru asta...happy

| fabiola a răspuns:

Trebuie sa fi naiva sa crezi ca un gest impresionant ce cere sacrificii, facut azi si peste doua saptamani iti da o garantie pentru toata viata! Cand iubesti si un gest mic are valoare in suflet!

| PauLa.M a răspuns:

Mama ei de limba romana straight face. nu ai um sa-ti dovedesti prin vorbea, dar faptele fac cat o mie de cuvinte. daca nu ai posibilitatea sa vii mai des decat o data la 2 saptamani, e bine si asa. dar cat timp nu vii sa vorbiti macar o data pe zi la telefon sau pe messenger. cand vii de exemplu ai putea sa-i faci un micut cadou. o mica atentie. un trandafir rosu. ceva de genu. bafta