| andreeaaa1 a întrebat:

De cateva zile incerc sa pun aceasta intrebare, dar am crezut ca nu imi puteti asculta povestea.Sa incep...acum 2 saptamani m-am despartit de primul meu prieten.Eu sunt clasa 7 el e 8.Deoarece a fost primul baiat caruia i-am spus din suflet te iubesc m-am atasat foarte mult de el.Acum el este cu o alta fata tot de 7.Cand eram impreuna mereu imi spunea ca sunt fata de care s-a atasat foarte repede, ca ma iubeste foarte mult, ca nu m-ar parasi pentru ea[fata cu care este acum]si fel de fel de vorbe frumoase.Eu chiar le-am crezut si nu cred ca au fost minciuni.Si acum il mai iubesc foarte mult, dar acum nu stiu ce crede el.
Se baga in seama, dar nu prin vorbe "Ce faci?"chestii de amicitie ci prin fapte de exemplu:Acum 2 zile am trecut pe langa el si el s-a apropiat de mine, dar nu m-a impins nu stiu cum sa va explic... apoi eu m-am uitat in spate iar el imi zambea si i-am zambit si eu.Acum 3 zile m-a calcat pe picior intentionat si iar a zambit la mine.Cred ca vrea intr-un fel sa imi atraga atentia.Ieri ma plimbam cu o fata in curtea scolii si am dat de el si a zis"Uite-le si pe astea 2". Nu a fost intocmai frumos. Dar in zilele trecute s-a comportat tot la fel... odata stateam pe scarile din fata clasei mele si el pleca la clasa lui si din fuga a venit langa mine si m-a prins de mana.Si dupa aia cand ma uit la el imi zambeste.Nustiu acum ce sa cred :
Oare sentimentul e reciproc sau doar eu mai simt acet lucru? Cum explicati faptele lui? Multumesc frumos! Dau si fundita.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E doar un copil imatur, vrea sa experimenteze.
Si crede-ma, ca ceea ce simtiti voi nu e iubire, asta apare dupa multe luni de relatie si timp in care v-ati cunoscut foarte bine.
Pur si simplu, va placeti, sar hormonii in voi, vreti sa va comportati ca niste adulti, dar tot copii sunteti! Unii chiar foarte naivi!

El se joaca cu tine asa pentru ca te vrea moarta dupa el, sa ii cersesti atentia.Nu i-ai gadilat orgoliul de ''barbat'' cu : ''te vreau inapoi, hai sa ne impacam, etc'' si face acele gesturi numai de oftica, poate-poate o sa suspini iar dupa el!

Vezi, indiferenta doare!

Eu zic sa-l lasi in plata Domnului, caci daca tinea macar putin la tine, isi calca orgoliul si te intreba daca vrei sa fiti iar impreuna!

| AndaWest a răspuns:

Iy cam place sa umble cu mai multethinking asa mi se pare mie, si nu e frumos din partea lui ca se comporta asa cu tine.ca sa intelegi mai bine ce simte cu adevarat pentru tine fii mai indiferenta, evita-l, nu-i mai zambi, fii mai rece si dk intr-adevar te place te va cauta el, crede-ma ca si eu am trecut prin situatia asta cand aveam 14ani, 2saptamani l-am evitat chiar daca imi era fffff.greu,dar la urma satisfactia e maresmugfii ambitioasa

| pwp a răspuns:

Vrea doar sa se bage in seama cu tine, sau poate vrea sa va impacati?
mai e cu acea fata?

| DorelSudoru a răspuns:

Deci tu te joci dea femeia din cate vad laughinghappyai grija unde ajungi cu joaca asta daca mai continui o sa incepi sa te joci dea c***a!

| bughy89 a răspuns:

Ei bine depinde cat ati stat impreuna. Dat fiind faptul ca esti inca mica poate fi doar o pasiune pentru tipul respectiv. Probabil ca si-a dat seama ca a facut o greseala uitandu-se la cealalta fata si acum te vrea inapoi de aia se tot baga in seama cu chestiile alea. Oricum ar fi bine sa vorbiti, desi e greu, ar trebui sa clarificati treaba asta si daca e sa nu mai fiti impreuna stai linistita eu tocmai m-am despartit de prietena mea cu care am stat 3 ani. E greu dar trebuie sa treci pestewinking

| andreeaaa1 explică:

Multumesc pentru ajutor! Si cu el am stat o luna si jumatate.

| andreeaaa1 explică:

DA inca mai sunt impreuna.

| c76650531 a răspuns:

Are un scop dupa care sa te vorb... cu amicii si crde ca bine no sa-ti fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreeia sunt baiat stiu ce anseamana prietenul tau vr sa profite el tea simtit ca ti la el nul baga an seama d tine cu adevarat la tine te cauta el multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc Edera si eu am trecut prin situatia asta prin care treci tu dar daca vrei sa vb mai multe id-ul meu de mess marchidan_edera poate ai nevoie de un sfat fami un buz si ati dau sfaturile de care ai nevoie

| Vadimo a răspuns:

Asta e un prost! nu stie cum sa procedeze si nu stie ce greseli face, sa ma tii minte cam peste 3 ani el se va intoarce inpoi la tine si va regreta ziua ceea care tia intors spatele, el daa te iubia cu adevarat apoi nu proceda in halul asta, tu esti tinara si firava, meriti tot respektul si stima, dar asa el face pe misto, tare! crede-ma ca e kopilandru