| CotiTza a întrebat:

Salutare. Este ceva in neregula daca mi se ridica testiculele deasupra penisului iar dupa revin la loc? Adica cand eu cu prietena mea facem dragoste si ma atinge acolo mi se ridica unul din testicule.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Testiculele pot urca in abdomen si pe urma sa coboare la loc in scrot, deoarece acest lucru nu reprezenta vreo afectiune. Atunci cand penisul e in erectie, uneori, testiculele ies din scrot si intra/urca spre abdomen, fenomenul este normal, nu e vorba de o boala. Explicatia este foarte simpla, testiculele sunt inconjurate de un fel de muschi, care se contracta progresiv in erectie si provoaca acel efect de lifting testicular. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fiecare sunte m diferiti asa că doar medicul in urma unui consult te poate ajuta cu raspunsuri, nu noi pe net.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal ce ti se intampla tie. Consulta de urgenta un medic urolog si-ti va spune care este cauza acestui fenomen.