| Toma_Razvan_Gabriel_1991 a întrebat:

Salutare. Eu am 25 de ani, iar prietena mea are 27 si un copil. Suntem impreuna din septembrie 2015. Ea a divortat in februarie 2016. Tin sa va spun ca eu si cu fata aceasta ne iubim extraordinar de mult. Recent, ai mei au aflat de aceasta relatie si, bineinteles, nu sunt deloc de acord sub nici o forma deoarece este si un copil la mijloc. Pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc acest lucru. Aceasta iubire dintre mine si aceasta fata este reala si probabil unica. Nu este ceva fals. Mama ei nu stie momentan de relatia ei cu mine, doar vag. Ai mei m-au amenintat ca daca ar fi sa plec la ea, o sa se duca la ea la bloc si o sa o faca de ras. Daca stau acasa, o sa fie ok. Acum ai mei sunt ca niste vulturi. Nu stiu ce sa fac fiindca o iubesc "teribil" de mult pe aceasta fata, iar ea la fel. Multumesc.

44 răspunsuri:
| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Buna! Acum imi este clar ca multi din cititorii TPU nu fac de cat sa se amuze de unele situatii, nu incearca sa se puna in locul oamenilor. Dragul meu, ai 25 de ani si o slujba. Ea e femeia pe care o iubesti si care te iubeste. Va vreti unul pe altul. Sotul meu are tot 25 de ani si suntem impreuna de 6 ani, avem un copil de 3 ani, casa, masina, slujbe bune si o familie fericita amandoi. Daca ar fi fost dupa mama lui, acum ar fi fost in cu totul alt loc, tot cu anturajul lui (pe care... de-abia iti poti imagina ca exista astfel de oameni). Suntem o familie fericita, este un sot bun si un tata responsabil, un om implinit, pentru ca la 19 ani i-a spus mamei lui ca nu mai este un copil, nu mai poate sa ia decizii pentru el si sa il manipuleze, ca acum este un barbat, barbatul meu. Ca plecam impreuna sa facem facultatea (tocmai terminam liceul atunci), ca o sa locuim impreuna si o sa ne facem o familie a noastra, din care daca ei vor sa faca parte, o sa faca, daca nu, este alegerea lor. I-a tinut supararea vreo luna si ceva, dar acum suntem familia care trebuie sa fim (mai exista si certuri, nu te gandi ca nu, ca asa este in fiecare familie, dar este ok). Sper ca o sa fie bine si pentru voi. Te asteptam si cu alte detalii pe parcursul timpului. Multa fericire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 25 de ani sa stai sub fusta mamei... Ce a vazut fata aia la tine? Familia ta e instarita? Alta posibilitate nu vad.

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce sa-mi complic viata si sa strabat cat mai multe cearsafuri, cand pot avea una singura si gata?

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru UnBroken2016):

Cred ca asta e frica lor. Iti garantez 100% ca ei ar face mare tam-tam. Iar fata asta nu merita asa ceva sincer.

| Emilian65 a răspuns (pentru Toma_Razvan_Gabriel_1991):

Cred ca ar fi cazul sa vorbesti frumos.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Toma_Razvan_Gabriel_1991):

Nu stiu ce sa zic. Trebuie sa intelegi ca nu ai sa mori cu parintii tai de mana. Nu te poti baza pe ei toata viata, trebuie sa ai o viata a ta. Intr-un fel sau altul trebuie sa ii faci si pe ei sa inteleaga asta. Nu trebuie ei sa accepte cu cine iesi tu.

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura are ce a vazut ea la mine? Nu am o familie instarita, poate o duc mai bine ca ea un pic. Fata aia a vazut ce si-a dorit, iar eu am vazut ce mi-am dorit. Datorita parintilor mei, nu putem fi impreuna. Nu este pregatita pentru inca un scandal cu ai mei, cu mama ei. A trecut deja prin destule...n-ai mai intalnit iubire doar...pentru ca este iubire?

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru Emilian65):

Cred ca ar fi cazul sa citesti tot sau sa citesti de cateva ori inainte de a comenta aiurea.

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru UnBroken2016):

Inteleg asta...dar ei nu vor sa inteleaga sub nici o forma. Mama, cel putin, innebuneste daca mai aude de ea in vreun fel. Face crize, la fel si tata. Nu stiu cum o sa reactioneze daca ar afla ca eu inca vorbesc cu ea.

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru Maria_Elena_Chirca_1991):

Buna. Foarte fain mesajul si ma bucur pentru voi happy. Fata asta s-a internat alaltaseara in spital din cauza ca avea foarte multe palpitatii, o intepa inima, este genul de femeie care pune la suflet tot. Acum e ok, si-a revenit. Suparare ca suparare...hai ca poate le trece dupa o luna - 2 - 6, dar chestia e ca ar face-o in momentul de fata de ras in tot blocul ei + de asta, mama ei nu stie de relatia noastra...decat vag. Mama ei o sa aiba o impresie super gresita despre ea daca aude ca se vedea cu mine dinainte sa divorteze. Mama ei sta la un etaj mai jos de prietena mea, in acelasi bloc.
Saraca mea iubita, abia si-a revenit. Inca un scandal din asta montruos si cine stie ce ar pati. sad Parerea mea este ca ar trebui sa astept o luna - 2, pana cand ai mei vor uita (partial) de persoana ei si sa plec cu chirie sau ceva de genul. Sa para ca nu exista vreo legatura intre ea si decizia mea. Nu stiu...zic si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Toma_Razvan_Gabriel_1991):

De parca tu ai intalnit...

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru anonim_4396):

Omule, eu am intalnit. Nu cred ca e cazul ca stau la discutii cu tine. Nu stii ce-i intre noi. Caut aici sfaturi, nu misto-uri. O seara faina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Toma_Razvan_Gabriel_1991):

Daca la 25 de ani ii ceri voie maica-tii sa stai cu o femeie e clar ca tu misto-uri cauti. Tu nu vezi ca toti din jur te manipuleaza si nimeni nu are incredere in deciziile pe care tu le iei? Ti-ai asumat un rol si acum te plangi ca nu iti convine situatia in care te regasesti. Kant a zis "nu te plange ca ai fost strivit daca tu te-ai transformat in vierme". Invata sa iti infrunti familia (presupunand ca nu e prea tarziu) si fa-i sa-ti respecte alegerile. Pentru binele tau sper ca "iubita" ta chiar e iubita ta si palpitatille ei sunt reale, nu ar fi nici prima si nici ultima femeie care a jucat putin teatru ca sa antureze un virgin si apoi sa-l paraziteze (trebuie luata in calcul si ipoteza ca ai tai sa aiba dreptate, nu lasi impresia de om trecut prin viata).

Bafta! Si grow some balls, ffs!

| Toma_Razvan_Gabriel_1991 explică (pentru anonim_4396):

Nu te supara pe mine. Incearca sa te pui in situatia mea. Imagineaza-ti ca stai cu parintii si ai o iubita cu copil. Tu cum crezi ca ar reactiona familia ta, rudele tale daca ar afla de aceasta relatie? Si vorbesc de faptul ca o iubesti pe femeia aceea mai mult ca orice. Teatru nu exista aici. Recunosc o femeie care doreste decat o aventura, recunosc o femeie care joaca teatru pentru a obtine ceva. Sunt trecut prin viata, stai linistit.