| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, eu și prietena mea vrem să ne începem viața sexuală, suntem virgini și am dori câteva sfaturi înainte, ce prezervative ar trebui să folosim și dacă ar trebui să folosim lubrifiant? Și unele sfaturi vă rugăm mult.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nothankyou a răspuns:

Ca sa vedeti totusi si un raspuns util. Pentru inceput ati putea sa incercati Durex Classic sau Jeans, sunt normale fara vreo caracteristica gen striatii. Pentru alte variante, durex are site cu descrieri si puteti vedea ce vi se pare interesant. De obicei prezervativele sunt deja lubrifiate insa pentru un plus de confort nu ar strica sa aveti la indemana o alta sticluta. Felicitari pentru initiativa cu prezervativele! De asemenea, va sugerez si cate o vizita la un medic de specialitate pentru amandoi, un control este normal si ei sunt cei mai in masura sa va raspunda la intrebarile astea. Cele mai importante sfaturi pe care vi le pot da sunt sa comunicati orice, mai ales daca e vorba de disconfort si keep it up with the condoms!

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Vă încurajez din tot sufletul să faceți sex doar după căsătorie, virginitatea e darul primit de la Creator pentru a fi dăruit doar partenerului de căsătorie, păcatul curviei aduce plăcere pe moment și vinovăție pe termen lung.Noi nu ne-am testat potrvirea sexuală decat după nuntă la 23 respectv 24 de ani soțul meu.Pe fiul nostru cel mai mic l-am conceput deși am folosit prezervatv, sunteți pregătiți să fiți părinți sau să omorați un copil cu pastila de după? Sexul fără mustrăr de conștiința după și fără teroarea unei sarcini nedorite e mult mai plăcut.

| sadrian46 a răspuns (pentru ania):

Virginitatea e darul primit de la Creator pentru a fi dăruit doar partenerului de căsătorie.
Unde scrie asta? De când se preocupă Creatorul de virginitate?
De ce e curvie să faci sex fără popă?

| AlexAndrei09 a răspuns (pentru sadrian46):

Să merg să îl întreb pe domn părinte daca pot sa fac sex cu prietena mea? laughing cred ca la asta se referă.

| Dariaaa8282 a răspuns (pentru AlexAndrei09):

Pai atat va duce gandirea? de aia ajungeti sa va insele iubitele din cauza ca le luati curve si atinse de tot satu?

| AlexAndrei09 a răspuns (pentru Dariaaa8282):

Alo, vorbești în necunoștință de cauză pufuleț, mai bine nu te baga tu si stai in banca ta. Eu si prietena mea suntem impreuna de 1 an jumate si stiu ce inseamna o relatie de lunga durata, ne gandim la viitor impreuna asa ca nu mai face pe deșteapta. Esti proasta si incultă da-ți-aș sa iti dau

| Emilian65 a răspuns:

Daca faceti sex, nu uitati de prezervativ si de lubrifiant.