| radu877 a întrebat:

Eu si sotia mea suntem casatoriti de ceva vreme. Suntem impreuna de cand avea 16 ani si nu a mai avut pe nimeni inainte care sa fi facut sex cu ea. Acum cateva luni mi-a spus ca i-ar fi placut sa mai fi avut si ea macar o relatie inainte sa ma fi cunoscut. E putin trecuta de 30 ani, dar e foarte atragatoare, deci implicit barbatii intorc capul dupa ea. Problema e ca am si eu o fantezie cu ea, adica sa o vad masata, atinsa de alt barbat, baiat. Stiu ca pare ciudat dar asta e, ma excita foarte tare cand ma gandesc la asta. Am un prieten cu care vorbesc despre asta si el ma indeamna sa o duc la un masaj dar mi-e cam teama sa nu cumva sa prinda gustul si sa ma insele dupa...laughing) Sunt tare incurcat. O iubesc foarte mult, dar parca as face ceva iesit din comun(putin iesit din comun) cu ea. Credeti ca e o idee proasta? Mai exista cineva pe aici care are fantezia asta?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Ignoră persoanele care critică ideea și-ți spun că e tâmpită, majorității li se pare tabuu și sexul oral, so.

Nu am fantezia asta, nimic de genul, dar mie mi se pare că într-o relație nimic nu-i ciudat, dacă amândoi vreți asta și sunteți pe aceeași lungime de undă. Toți avem fanteziile noastre, chiar dacă de natură diferită și așa, important e să avem un partener pe aceeași lungime de undă.

Eu spun să fi direct în a-ți comunica dorințele. Și ajungeți la compromisuri. Iar dacă ajungeți la un comun acord, dacă există încredere și comunicare, o să fie super ok.
Deși trebuie să înțelegi de dinainte că pe plan sexual, șansele să fi compatibil sută la sută cu cineva, sunt destul de mici, așă că trebuie să știi cum să abordezi unele situații și să înțelegi oamenii ca mai apoi, să ajungi să faci anumite compromisuri pentru a nu strica relația.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se considera nevasta daca altul pune mana pe ea, vei fi un tip inselat de fata cu ea, daca zice vreau sa mi.o bage ce faci o lasi? Ciudate fantezii aveti, daca nu erati casatoriti nici asa nu mergea - credeam ca doar americanii au ideile astea tampite dar vad ca ajung si la romani

| radu877 explică (pentru mgtow):

Am explicat mai sus ca este o fantezie. Putin probabil sa se concretizeze. Fiecare dintre noi are fantezii mai mult sau mai putin ciudate...
Fantezia mea se leaga in a o vedea pe ea excitata. Stiu ca e greu, ea stie dar o ia ca pe o joaca de cuplu. nu imi da apa la moara?‍♂️

| Adry05 a răspuns:

Hmm, ar fi bine să discuți cu ea despre asta, să-i spui că te-ai gândit la ce ți-a spus și că ai avea fantezia respectivă dar totodată să-i expui și temerea ta și vezi ce zice după. poate știind că ți-e frică de așa ceva o să fie mai atentă. dacă relația e bună și sunteți bine pe toate planurile iar ea are niște principii mă îndoiesc că o să vrea să te înșele după fiindcă o oprește iubirea pentru tine. încercați treaba asta la acord comun cu toate detaliile discutate : ce e permis și ce nu, pentru că posibil să vă fie benefică amândurora big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu sunt pentru a recomanda așa ceva, dar nici nu mă pun contrapun fantasmelor femeilor, că nu vreau să dau de dracul.
Dar dacă e să vă despărțiți, și asta ajută, eu zic că da, că decât nefericită lângă tine, mai bine cu alți doi handralăi de o dată, la marea înghesuială, ca în haita primitivă, din care ne tragem toți. Acesta poate fi un pas. Ea scapă de tine și tu scapi de ea. Că dacă nu, din fantezie, pică în ipohondrie, și din ea în apoplexie, și ajungi să o ai pe conștiință. Așa, ori o vindeci, ori se dărâmă toată șandramaua.

| SG1995 a răspuns:

Dap, categorie e o idee proastă, nu ideea în sine, ci ideea de a implica o persoană apropriată. Plătiți un străin, asta e cel mai ok.

| 90210 a răspuns:

Este posibil ca fantezia sa nu se "pupe" cu realitatea si sa te deranjeze daca o atinge cineva pe sotia ta. Plus ca e o idee cretina.

| Pikabu19 a răspuns:

Vezi sa nu ti strici casnicia cu fanteziile astea.

| radu877 explică (pentru Pikabu19):

Da. stiu. E destul de dificil de gestionat asta...