| AleixD a întrebat:

Salutare.
Eu vin cu o problemă personală, anume mă confrunt cu ejaculare precoce. Pentru că, probabil problema asta e o problema complexă pentru mine, întrucât nu prea am reușit să o combat nici cu suplimente alimentare, nici cu un psiholog.
Întrebarea mea este dacă știți ceva suplimente alimentare care să prelungească artificial durata actului sexual (citisem ceva de Maraton Forte), dar dacă aveți și un feedback a medicamentului respectiv.
Mi-ar fi de ajutor sa văd ce variante de medicamente care să mă ajute la prelungirea actului sexual sunt și care e Feedbackul produsului. Cel mai bun feedback e a cuiva care a testat produsul.

Mulțumesc pentru sugestii.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suplimentele alimentare nu au ce sa combata, ca nu ele ti-au provocat ejacularea precoce, ci depdenta ta de mana.
Cand vei intelege ca trebuie sa renunti la masturbare si pornografie, ca sa poti sa devii un om "normal" incet incet vei putea intretine si relatiis exuale nromale, cu o fata/femeie.

| relian a răspuns:

De sexshop nu ai auzit pana acum? Daca nu ai auzit, auzi, acum, acolo se gasesc ce ai tu nevoie, ce te poate ajuta.

Mergi, intreaba de produse genul asta, vinzatoru o sa iti recomande ceva produse.
Ca idee f bun este un spray numit STUD100 garantat te va ajuta.Mai sunt si creme, dar nu-s mai bune ca spray.

Nu exixta persoana sa fi folosit si sa nul fi ajutat.Deci nu-i pilula e doar un spray, daca urmezi instructiunile ala esti, sau aia e tipa laughing Daca ascula iti functioneaza bine, asta te va ajuta garantat.
Citeste instructiunile, nu fa exces, da cit spun aia acolo, cam asta e tot ce pot sa iti spun.
Asa is mai multe produse care pot prelungi ce ai tu nevoie, doar ca nici unul din ele nu-i mai bun decat ce am spus mai sus.

Poate asa la prima folosire, no sa fie cine stie ce timp, dar depinde si de tine cit de precoce e ce spui.
Daca faci o secunda laughing atunci ala te va ajuta sa faci, stiu si eu 2-3 minute, poate mai mult, uneori si 30 min.

| anonim3248 a răspuns:

Nu te ajută medicamentele.

| anonim3248 a răspuns:

Nici suplimentele nu te ajută.

| Hypefox a răspuns:

Totul este in mintea ta. Pur si simplu te exciti foarte tare in timpul actului deci ar trebui ca atunci cand o sa mai ai acte sexuale, sa iti iei tot timpul si de fiecare data cand simti ca esti aproape, sa te controlezi si sa te gandesti la altceva. Atata timp cat folosesti prezervtiv nu-i bai, dar daca termini mai repede de fel, incearca pur si simplu sa te abtii. Cand vine, scoate-o afara, opeste --te cateva momente si incepeti iar. Un act sexual nu trebuie sa fie (Gata a intrat si i-am dat pana la final).

Trebuie sa gusti momentele.
Sau alta varianta.

Daca sti ca in ziua aia sau seara aia se lasa cu sex, in dus sau cum esti obisnuit tu, fa-ti o l*ba.

Asa te tine mai mult caci corpului ii ia timp ca sa produca inapoi sperma, undeva la 4 ore daca nu ma insel, dar asa sigur chiar nu dai gres daca dinainte te pregatesti cu asta.