| zNetII a întrebat:

Salutare fratilor,ma puteti ajuta,e urgent,plac o fata si ea pe mine,dar nu pot sa vb cu ea in realitate, imi puteti spune niste metode ca sa nu mai fiu asa timid. Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai indicata metoda de a afla care sunt sentimentele ei fata de persoana ta ar fi sa o intrebi in mod direct.Nu exista medicament, dar nici antidot impotriva timiditatii si din aceasta cauza/motiv trebuie sa-i spui in mod direct ca ai remarcat-o si o placi si ai dori sa deveniti prieteni. Din acest motiv o intrebi in mod direct daca este de acord, sau daca accepta/doreste sa iesiti la o plimbare doar in 2 intruna din zilele urmatoare. Incearca si nu vei regreta, deoarece nu vei avea nimic de pierdut, ai doar de castigat indiferent de rezultat.

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De ce nu poti vorbi cu ea in realitate? ai buzele cusute?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca te place si ea pe tine nu mai ai motive sa fii timid.Incearca sa-ti impui in gand ca deja e a ta, faci ce vrei cu ea, ii spui ce vrei.Nu pierzi nimic.

| Just4Joker075 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

In prima faza sunt de acord cu tine, dar pe urma vad ca te prostesti rau, cum adica sa "faci ce vrea cu ea", Ea nu este un obiect, este un suflet, o persoana, o fiinta, cu ganduri si sentimente!

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Just4Joker075):

Normal ca mintea ta bolnava se gândește la înjurături si maltratare. Nu mai scrie aberații te rog!

| OMFGConrad a răspuns:

Asa era si eu acum ceva timp, timiditatea trece odata cu inaintarea in varsta, dar si cu experimentarea cat mai mult a comunicatiei face-to-face, nu pe facebook. Quick Question: De unde stii ca te place daca nici nu ai vorbit cu ea?

| zNetII explică (pentru OMFGConrad):

Vorbeam pe pc, ea mi-a spus
mie nu imi prea placea de ea, dar cind a spus a inceput