| Bastanul2018 a întrebat:

Salutare grup, revin cu o întrebare: de ce femeile când sunt pe stop sunt recalcitrante?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca pierd sange si nu se mai oxigeneaza creierul

| RAY a răspuns:

Pierderea ovului provoaca dureri

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este chiar asa la toate, multe mai zic asta doar... cu gandul ca sunt la acea perioada. Insa pe majoritatea le doare si uneori le este greu sa isi concentreze atentia in diferite parti. Deci nu o lua de buna mereu.

Numai bine!

| SG1995 a răspuns:

Sa fie oare din cauza durerii si schimbarilor hormonale? Posibil.

| zilog a răspuns:

Daca pe tine te-ar durea rau de tot in pu00
si ti-ar mai curge si sange
si te-ar durea si burta
cum ai fi fericit?

| alexalx1234 a răspuns:

Mereu sunt așa

| DeathOfDreams a răspuns:

Unele femei exagerează, dar adevărul e că, atunci când ai dureri groaznice, automat mood-ul tău e mai iritabil și te enervezi mult mai ușor.

| Goete a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Unele femei nu doar atunci laughing

| Yes a răspuns:

Din cauza schimbărilor hormonale care se produc în perioada menstruației. Cumulat cu senzația de disconfort. Nu sunt recalcitrante că vor ele sa fie al dracului big grin. De la caz la caz, schimbările hormonale duc la diferite stări, chiar și stați de depresie.