| Jianu_Emanuel_1991 a întrebat:

Salutare. Imi place de o fata, care cel putin din punctul meu de vedere este foarte frumoasa incat nu cred ca am sanse la ea. Ma cunonsc destul de bine cu ea tinand cont ca merge la sala unde merg si eu, si mai iesim si afara, de cateva zile incoace impreuna cu prietenii comuni. As vrea sa o cuceresc dar nu stiu cum as putea. Din cate stiu este o fire mai schimbatoare adica acum e intr-un fel, imediat e in alt fel. Se zice ca din aceasta cauza nu a avut vreun iubit pana acum dar sincer nu prea cred asta. Va rog sa imi dati sfaturi. Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Arata-i ca esti interesat de ea. Priveste-o in ochi, zambeste-i, vorbeste cu ea. Observa ce ii place si citeste despre preocuparile ei ca sa poti purta o discutie decenta. Fa-i complimente FOARTE discrete. Fii interesant, un pic misterios, fa-o sa rada. Atinge-o usor pe brat cand vorbesti cu ea. Arata-i discret ca te intereseaza. La varsta ta si eu gandeam ca tine dar m-am hotarat sa imi incerc sansa si am avut-o ca prietena pe una din cele mai frumoase fete din liceu.

3 răspunsuri:
| Maxnonymus a răspuns:

Nu conteaza ca e frumoasa (adica, conteaza dar tu gandeste-te ca nu conteaza)...cand vorbesti cu ea imagineaza-ti ca e ca orice alta fata ...de aia iti e teama, o consideri super frumoasa si crezi ca numai un model de fitnes o poate agata..nu conteaza asta. oricat de frumoasa e, e ca orice alta fata, daca stii cum sa o iei adica cum sa-i vorbesti si cum sa te misti pe langa ea (sa o iei in brate, sa o pupi pe obraz) se inmoaie imediat, fi tu insuti si nu incerca replici idioate de agatat, fa-o sa rada dar nu facand tampenii gen sa te dai mare sau sa razi de altii ci facand glume simple sau discuta despre chestii complicate gen incalzirea globala si spune ca nu intelegi nimic, vei parea amuzant, fi si putin mai neserios cand o spui ca daca esti serios va crede ca esti plictisitor.succes.

| Jennypunctt a răspuns:

Cati ani ai