| anonim_4396 a întrebat:

De un timp imi place de o fata si nu stiu cum sa o cuceresc sau sa aflu daca si ei ii place de mine. Daca puteti sa imi dati niste sfaturi ar fi minunat.Am 15 ani(in februarie) sunt inalt(aproape 1.80) si solid.Ideea este ca imi place de o fata am vazut-o intr-un loc dar nu am mai trecut pe acolo de 1 an si ceva...bine am mai trecut de 2-3 ori dar nu am vazut-o.Imi placea de ea in secret si cand o vedeam. odata mergeam unu catre celalalt pe strada si presimtam ca vrea sa-mi vorbeasca dar m-am emotionat si am luat-o pe dincolo, sunt o fire foarte emotiva...deci cum sa o cuceresc? cum sa ii inspir incredere?
P.S nu avem prieteni comuni si nici nu am tupeul sa ii zic direct

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Daca nici una nici alta, ar trebui sa faci tu primul pas. Du-te la ea direct si spune-i cum ca ai vazut-o mai mereu si asa, a doua zi, du-te tot acolo si mai vorbiti, si fa asta ceva timp cand sa ii zici ca iti place de ea, si ca vrei sa o inviti in oras. Nu asa rapid si dintr-o data, si ai sa vezi ca va fi totul bine. Nu uita vesnica floare sa i-o dai cand va vedeti. Bafta si Craciun fericit!