| YmcmbLover a întrebat:

Salutare, in februarie am fost cu o fata, am iubit-o foarte mult, dar ea venea dupa o relatie de un an si am decis sa ne despartim.
De atunci (adica sfarsitul lui februarie si toata luna martie) vorbeam in fiecare zi (si ca fapt divers : ea ma baga prima in seama laughing ),dar in ultima periaoada adica din aprilie pana acum nu am mai vorbit deloc, iar daca eu ii dadeam mesaj pe fb nu`mi raspundea, dar vedea mesajul pentru ca zicea "primit".
In perioada cand am fost impreuna era foarte timida, acum ea este cu un alt baiat( un prieten foarte bun )si ma doare sufletul cand ii vad impreuna, in perioada cand vorbeam am intrebat-o daca relatia noastra ar mai putea merge vreodata, si ea imi da un raspuns evaziv de genu "Chiar nu stiu ","Nu stiu ce sa zic" sau nu raspundea.
Acum la scoala nu ma mai baga in seama si na, la simulare am stat in acceasi clasa, in aceeasi banca straight face
CE AS PUTEA SA FAC? O iubesc mult prea mult sa o uit AJUTATI`MA va rog!
Si va mai rog nu`mi dati sfaturi gen ia`l la bataie pe ala! Am intrat intr-o stare de depresie foarte urata incat am ajuns sa fumez legale si alte porcarii!
PS : avem 15 ani amandoi!

Răspuns Câştigător
| MissPussy a răspuns:

In primul rand lasate de fumat, viata ta e mult mai pretioasa decat acea fata fiindca tu vei mai putea sa ai si alte fete dar o alta viata nu.
In al doilea rand cand te mai vezi cu ea ia-o de manuta si roag-o sa iti acorde 2 minute sa vorbiti face to face. Spune-i cat de mult o iubesti, intreab-o de ce te evita cu ce ai gresit si cereti scuze pentru toate greselile facute, intreab-o daca ai mai putea primi o sansa si ca nu ar regreta decizia.
Spere ca te-am ajutat. Succes!

2 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Serios? ea la 15 ani a iesit dintr-o relatie de un an.wtf? a luat-o lumea razna, eu la 15 ani abia ma sarutasem pentru prima data... mda in fine. Eu te-as sfatuii sa ii lasi un mesaj pe facebook daca altfel nu vorbeste cu tine si ii spui tot ceea ce simti pentru ea tot ce te macina, daca iti raspunde vezi tu cum manevrezi situatia daca nu iti raspunde las-o in pace treci peste mai sunt o gramada de fete o sa gasesti una care sa te aprecieze!

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Sfatul meu(ca eu stie) : esti prost de puti, ar trebui sa iti fie renegat dreptul la viata, fiindca iti bati joc de ea!
In alta ordine de idei, esti prost ma, ai 15ani, de abia iti creste pubian, o sa fie o groaza de femei in viata ta si nu o sa faci fata despartirilor daca pe acum su.I p...a. REVINO-TI!