| IonAlex97 a întrebat:

Cum as putea sa uit pur si simplu o fata pe care am iubit-o si inca o iubesc?! Aceasta intrebare ma bantuie cam de un an. Am cunoscut-o acu 3 ani si anul trecut am avut o relatie de 3 saptamani si apoi mi-a spus ca "nu sunt pregatita, nici eu nu stiu ce vreau" si ne-am despartit, acu 2 luni incepusem sa vorbim din nou si ea a vrut sa fim din nou impreuna iar eu cum o iubeam am acceptat doar ca din nou n-a fost sa fie. De fiecare data cand vorbeam cu ea ma enervam foarte tare, imi raspundea greu, nu prea mai ieseam afara cu alte cuvine in acest an in care n-am vorbit ea s-a schimbat foarte mult si am decis sa ne despartim si sa incheiam orice relatie. A trecut o luna si tot nu imi pot lua gandul de la ea, o iubesc si nu stiu ce as putea face sa o uit. Sper sa ma puteti ajuta.

Răspuns Câştigător
| Djnicnr a răspuns:

Cred ca trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca fata nu stie ce vrea de la viata! Tu,ca orice alta fiinta umana,ai sentimente si nu e normal ca ea sa-si bata joc de sentimentele tale atunci cand doreste! Pur si simplu incearca sa nu te mai gandesti la ea atat de mult,iesi mai mult cu prietenii, fa tot felul de activitati sa iti distraga atentia! Fa-ti noi cunostinte, socializeaza mai mult si cu alte fete, o sa fie ok! E doar o chestiune de timp, insa trebuie sa si vrei cu adevarat sa o uiti! Succes!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tu traiesti in trecut si vrei sa obtii ceea ce nu ai. Daca ai avea-o ar fi plictisitor! Oricum trebuie sa schimbi ceva la tine si sa gasesti pe altcineva care sa evite joaca cu sufletele!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti barbat, tu nu trebuie sa suferi dupa muieri, tu trebuie sa zbori din floare in floare fara A TE IMPLICA!

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa o uiti, o poti iubi linistit in continuare, pana cand alta fata ii va lua locul in inima ta.

| Emilian65 a răspuns:

Chiar daca tu o iubesti si ea ti-a spus ca nu este pregatita, ascult-o ce ti-a zia si las-o in pace. Pe lumea asta sunt multe fete care vor sa fie iubite. Poate iti gasesti si tu una pe care sa o iubesti si sa fii iubit.

| Felys a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, tu o iubesti dar ea pe tine nu, din pacate nu intotdeuna sentimentele sunt reciproce, in situatia respectiva nu ai ce face decat sa te resemnezi, ideal ar fi sa cauti pe altcineva care sa fie interesat de tine si in timp vei uita de iubirea pentru o fata inaccesibila tie

| MskDesign a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate.Presupun ca fata nu prea stie ce vrea de la viata. Daca esti dragut, imi spui si cati ani aveti fiecare?

| IonAlex97 explică (pentru MskDesign):

Eu 17 si ea 15, dar arata ca o fata de 17..cand am cunoscut-o la inceput nu prea vorbeam dar peste 1 an am inceput sa vorbim si de acolo a inceput totul. Stiu ca e mica dar nu stiu ce mi-a facut de m-am indragostit de ea.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru IonAlex97):

Acuma sincer, tu ai vrea o iubita care sa arate mai batrana decat varsta ei?