| smilegirl a întrebat:

Salutare) M-ar interesa un lucru,Oare mai sunt persoane dezamagite in iubire? Adica, pur si simplu care au pierdut acel gust al dragosteiodata raniti? Am nevoie de solutii,opinii,istorii, sugestii) multumesc ppentru atentie=)

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Cu totii simtim asta, dar stai linsitita, la 16 ani ai tai ai toata viata inainte. O sa gasesti pe cineva sa reaprinda pasiunea si o sa uiti ca ai suferit vreodata

8 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Euuuuuuu

| blueheart a răspuns:

Uita dezamagirea si traieste din nou o alta poveste de dragoste. Poate ca ai sa mai fii dezamagita o data,de doua sau mai multe ori. Dar, cand vei intalni adevarata dragoste vei fi pregatita pentru ea.
Oricine a fost dezamagit sau a dezamagit pe cineva, dar au invatat sa fie mai puternici si sa treaca peste dezamagire, suferinta, tristete.
Fruntea sus! Va rasari soarele si pe strada ta. happy

| Panteras a răspuns:

Persoane dezamagite din iubire sunt si vor fi in tot deauna deoarece iubirea e ca un ghimpe in spinare te doare foarte des doar la o miscare gresita si te injunghie si pierdut nu va fi niciodata

| DITO a răspuns:

Totul face parte din joc. Si la fel ca si un joc, la inceput e distractiv si pare misto, dar cu timpul prinzi gustul amar al infrangerilor (ca doar nu o sa castigi tot timpul) si pe masura ce inveti din ce in ce mai mult cum se joaca si care sunt regulile, devine un joc mecanic cu miscari previzibile fara niciun farmec. Rezolvarea se gaseste in descoperirea unor "coechipieri" care sa faca din nou jocul interesant.

| 10danny0499 a răspuns:

Normal ca sunt persoane dezamagite.Si mie mi s-a intamplat, dar am realizat ca mi-e mai bine fara el. Sfatul meu este sa nu mai traiesti in trecut, caci doare.Mai bine iesi afara cu prieteni si va distrati, asa uiti si nu iti face griji, viata nu se termina dupa ce ti s-a frant inima. Iubirea vine cand vrea, si cand nu te astepti sa vina. Poate e mai bine ca cei nepotriviti sa plece.Cand cineva te mai dezamageste,nu intra intr-o depresie,doar spune-ti: nu ma merita, el pierde, nu eu, si la urma urmelor, exista si altii(asta si grupul de prieteni m-a ajutat sa trec peste), sper ca te-am ajutathappy

| Merck a răspuns:

Uite skype al meu si putem sa vb>>>>merck44

| somnisphere a răspuns:

Lasa-mi id-ul tau

| bestiutzzzzza a răspuns:

Oricine trece peste asta macar o data important este ca viata merge mai departe, totul trece dar nu se uita important e sa privesti in viitor nu in trecut ....fiecare isi gaseste jumatatea trebuie sa ai rabdare