| georgebreazu a întrebat:

Salutare ma numesc George povestea mea incepe in 2010 atunci am cunoscut o fata foarte frumoasa si draguta, intre noi a fost o legatura de prietenie foarte scurta nu a fost nimic serios, din nefericire navigand pe Facebook am intrat pe pagina ei, Ceva s-a intamplat in suflutul meu si imi este foarte greu sa vorbesc de jumatate de an nu este saptamana sa nu o visez in diverse situati Este o fata pe care am apreciato mereu si imi era foarte drag sa o privesc cum zambea, nu am avut atunci curajul sa-i spun ca o plac si acum simt un mare regret in suflet deoarece ea are o relatie si nu sunt genul sa intervin in viata altora In fiecare zi gandul imi zboara la ea si ma simt ca un om legat care nu trece peste o asemenea situatie As dori foarte mult ca cineva sa-mi ofere anumite sfaturi, va rog sa avetii seriozitate. Va multumesc

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Singurul ce te poate ajuta esti tu. Indiferent de ce sfaturi vei primi, vei ramane cu acelasi sentiment in suflet daca nu incerci singur sa il elimini. Trebuie sa iti pui anumite intrebari si sa iti si raspunzi la ele, cum ar fi: De ce o vrei pe ea? Ce are ea atat de special fata de alte fete? Esti atras mai mult de aspectul fizic? Care iti sunt prioritatile? Chiar ai nevoie de ea in viata ta? Cum crezi ca ti s-ar schimba viata daca ar face si ea parte din ea?

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles ce pretentii ai avut tu de la o fata cu, care nu ai avut nicio relatia si de ce te-ai suparat.

| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

Stiu cum e sa fii nefericit.Cu toti trecem prin asta si avem puterea de a merge mai departe desi pe moment nu credem ca e posibil.Va venit momentul potrivit in care vei fii fericit vei vedea. Oamenii vin si pleaca E greu la inceput.Accepta situatia oricat de dureroasa ar fi. Daca fata te-ar fi iubit cu adevarat renunta si facea unele sacrificii pe care ea le considera de prisos pentru a te avea. Daca esti dezamagit nu meriti stii viata e prea frumoasa sa fim tristi incurazeaza-te.Si succes.