| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, mor de rusine scriind asta dar am o intrebare interesanta la voi!
Cata durere primeste o mamica dand nastere copilasului ei?
Sunt curios!

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Durerile sunt foarte mari, dar in general femeile secreta un hormon care le ajuta sa treaca peste aceasta trauma. Cele la care acest hormon nu functioneaza bine raman traumatizate pe viata.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

In general se zice ca barbatii au aceleasi dureri cand au piatra la rinichi.

| Hammurabi a răspuns:

Se zice că durerea unei contracții la naștere ar cam echivala, pentru un bărbat, cu un șut în 00. laughing
Acum, trebuie să-ți imaginezi că la o naștere sunt multe contracții.
Foarte multe.
rolling on the floor

| Goete a răspuns:

Cata durere primeste?
Atata cat un barbat n-ar putea suporta, si totusi mamica nu primeste durere, ci fericire, dragoste

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiSpeedster a răspuns:

Cica in urma cu multe sute de ani, in America de Sud era un trib a carui cultura spunea ca la nastere, tatal trebuie sa impartaseasca durerea cu mama.
Cand venea sorocul, tatal statea linga mama, sau in podul colibei, moasele ii legau 2 franghii de momite, si le treceau prin tavan ca sa le tina mama in maini. Cand se opintea, sau simtea durerile contractiilor, din opinteala aia tragea cat putea de tare de franghii, provocandu-i si lui aceeasi durere. Banuiala mea e ca tribul respectiv a ajuns la extinctie, ori nu mai voiau tatii al doilea copil, ori deveneau impotenti dupa primul, sau le smulgeau femeile cu totu' punguta cu doi bani, ideea e ca tribul a disparut.

| Ava1231 a răspuns:

Si de ce mori de rusine? Ca nu inteleg

| EzSimple a răspuns:

Nu stiu frate mi se dezumfla usor