| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, o intrebare un pic cam ciudatabatting eyelashes
Cata durere primesc femeile cand dau viata copiilor lor?
PS: stiu ca suna un pic cam ciudat dar sunt curios si vreau sa aflu!

9 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Văd că ți-au răspuns suficiente femei care au născut.
Sper că te-ai lămurit.
rolling on the floor

| OmBanal33 a răspuns:

Foarte asemanatoare cu durerea produsa de pietrele de la rinichi.
Te ingenuncheaza, te face sa plangi, sa urlii, etc.
Daca stii pe cineva care a avut pietre la rinichi poti sa il intrebi.

| DARLINGx a răspuns:

Multa durere!, In care tu nu ai vrea sa te afli... Nu ai cum să explici câtă durere simte femeile când naște!

| Delocimportant a răspuns (pentru DARLINGx):

Cam asa cum se simte un barbat atunci cand este răcit, nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Delocimportant):

Da deunde, nu se poat com, para durerile nasterii cu o raceala.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cand racim doar ne doare gatul si tusim dar dupa ce m-am informat de aici, cred ca simt multa durere (cred eu) caci mi-am dat seama ca se largeste vaginul si unii doctori uneori sunt nevoiti sa taie vaginul ca sa iasa usor copilul, m-a mancat intr-un loc sa ma uit pe YouTube la asta dar am ramas socat de cele vazute. Sange, tipete, durere, panica, asta cred eu ca este in timpul nasterii.
O zi buna!winking

| MotanulAlbastru a răspuns:

Foarte multa.

| Gabriel010 a răspuns:

Depinde de la organism la organism. Unele femei pot sa nu resimta aproape deloc dureri, in timp ce altele pot resimti dureri extreme. Exista o medie, undeva la 70hz parca, seamana cu o durere dentara ca intensitate in medie.
Nu stiu la ce te ai referit cand ai zis "cata durere", banuiesc ca nu te-a interesat in cifre, deoarece in cazul in care nu stii intensitatea altui tip de durere, nu ai cu ce sa compari, si nu va reprezenta nimic pentru tine aceasta cifra. Poate te-a interesat o comparatie cu un alt tip de durere.

| cumslut a răspuns:

Ca un sut an coaye si ati zic din experienta proprie