| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, nu am mai folosit acest site de foarte mult timp. Dar sunt intr-o mica dilema.

Acum cateva luni am iesit cu o fata de cateva ori, totul a fost frumos si dragut, am luat-o incet cu ea. I-am oferit un buchet frumos de trandafiri la prima intalnire si nu am vrut sa grabesc lucrurile crezand ca ar putea fi sufletul meu pereche.

Ne plimbam, aveam conversatii frumoase etc... Insa nu am ajuns sa facem sex.

Pana m-am trezit intr-o dimineata cu un mesaj.

"Scuze, dar nu cred ca va putea fi mai mult de atat intre noi"

Am simtit ca imi pica cerul pe pamant si am zis okay nici o problema, mai sunt femei in lumea asta. Mai ales ca am avut foarte multe aventuri la viata mea. Am intrebat-o de ce, mi-a spus ca sa am mai multa incredere in mine. Si in momentul ala i-am spus ca am foarte multa incredere in mine (avand aventuri si etc) si ca nu voiam sa grabesc lucrurile cu ea fiindca imi placea foarte mult de ea. Am mai spus ca de acum incolo nu imi voi mai lasa creierul ghidat de inima.

Singura chestie este ca nu ma pot opri sa nu ma gandesc la ea. Si ce ar fi putut fi daca...

Intr-o zi am descoperit o metoda sa vad cine ma urmareste cel mai des pe Facebook folosind acel Buddy_id in sursa de la Facebook. Si ce sa vad, este ca fata respectiva este pe primul loc la persoanele care se uita pe profilul meu si ma cauta. La un moment dat a cazut in rank dar a urcat din nou pe primul loc.

Se uita la toate Story-urile mele (postez cu alte fete) Dar nu da Like sau ceva. Am mai incercat sa o abordez, dar m-a lasat pe seen si de atunci nu am mai incercat. Uneori posteaza chestii despre iubire.

Nu stiu cum sa fac sa o uit sau macar sa ii spun ceea ce simt, nu am mai patit asa ceva cu nici o fata! Si simt ca poate si ea ar mai fi interesata de mine doar ca nu e sigura pe ea.

Eu sunt mai "Bagabontel asa" ma imbrac mai de lux. Ea este o fata simpla, cu un job simplu. Iar eu am firma...

Acum daca a mai trecut cineva prin aceste sentimente, cum vi le-ati controlat? Sau cum pot face sa mi-o scot din cap? Nici fostele cu care am fost nu mi-au stat in cap atat de mult timp!

Daca aveti ceva sfaturi va rog cat se poate de frumos sa ma ajutati.

7 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Caută alta și o să o uiți pe asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele proaste așa sunt ele, mereu vor găsi nod în papura, chiar și atunci când nu există nici un motiv! Sfatul meu este sa cauți o femeie nu o fata, că fetele din ziua de azi sunt tare dezorientate și cu conceptii stupide preluate de la părinți sau anturaj.

| LonelyGuy07 a răspuns:

N-am mai ras de multa vreme atat de bine, mi-ai facut ziua Am simtit ca imi pica cerul pe pamant rolling on the floor) 8 clase cu diploma ai

| Damiannn a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Ma bucur ca ti-am facut ziua happy Eu am fost cat se poate de serios dar se pare ca in ziua de azi pe TPU se fac numai misto-uri.

| VMarceline a răspuns:

E un sentiment trecător, încearcă să cunoști și alte fete.

| Baby02bbbbb a răspuns:

Din moment ce se uita pe profilul tău de Facebook inseamna ca te place dar e și ceva ce ii displace la tine și o face sa dea înapoi. Poate are preconcepții. Nu renunța dacă chiar nu o poți uita. Încearcă sa te apropii de ea. Gen sa ieșiți cu același grup de prieteni sau sa faceți altceva împreună iar în acele momente te poți purta cu ea într un mod mai special acordandu I multă atenție și sa iti arăți cumva intențiile de ceva serios cu ea. Dacă ea te evita asta e o solutie

| YamahaR125 a răspuns:

Salut! Știu ce zici, dar cel mai recomandat este să faci in așa fel să vă întâlniți "întâmplător", dacă știi ce zicwinking ..treci pe la job la ea sau etc și mergi încrezător, bagă te în seamă cu niște colege de ale ei, dacă vinde spre exemplu cafea, și îi poți cere ei, fă niște glume cu diferite tente. și fă i puțin din ochi..trebuie să i joci jocul dacă chiar te a lăsat fiindcă "n ai încredere".
părerea mea este că nu merită, o fată bună e cuminte..nu te lasă că nu ai...