| anonim_4396 a întrebat:

Am fost intr-o relatie cu un baiat care e mai mic decat mine si am decis sa ma despart de el pentru ca ma compara tot timpul cu fostele si chestia asta imi displacea.Dar de cand m-am despartit ma gandesc incontinuu la elsad,i-am dat si un mesaj si nu mi-a raspuns.L-am vazut prin oras,se uita lung dupa mine dar nici pe mess nu mai intra, nici pe facebook ca sa pot vorbi cu el.Cum as putea sa il abordez? Eu simt ca nu imi mai are grija, dar totusi o mica speranta am.happy

4 răspunsuri:
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Imi place numele tau smug raised eyebrows.

Acum serios, din punctul de vedere al unui baiat. Daca m-as fii despartit de o fata mai mare ca mine din voia ei,( si mi s-a intamplat [14 - 18 ani big grin] ), m-as fii simtit mic. In mintea baiatului cred ca se formeaza o idee oarecum ca el este mic si ca de aia te-ai despartit de el, ca este un fraier in comparatie cu altii, si ca vrei sa te intorci la el doar din mila.

Totusi, de ce te-ai despartit de el daca inca il iubesti?

O sa fie greu sa ii recastigi, dar incearca sa vorbesti cu el, sa iesiti undeva in parc si acordai toata atentia ta, astfel il poti recastiga.

Mai posteaza detalii (ex: cati ani ai tu, el, s.a. ), poate te putem ajuta, eu si comunitatea TPU.

| HelloKitty20 a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Gata,am rezolvat:X.Mi-am luat inima-n dinti si i-am dat un mesaj ":*",:d si dupa m-a sunat si a ramas vorba sa mai vorbim; d.

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru HelloKitty20):

Fi curajoasa!winking Succes!

| CataliNx21 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vorbesti cu el, baietii in general sunt mai orgoliosi si cum l-ai parasit probabil si-a pierdut increderea in tine. Oricum incearca sa vorbesti cu el. daca se poate fata in fata iar daca te mai iubeste o sa va impacati, si pe viitor incearca sa nu te desparti de el pentru orice cearta minora.