| anonim12345789344 a întrebat:

Salutare. O întrebare legata de testele de ovulație.
Prietena mea a efectuat un test de ovulație pe 1 iulie, linia de control fiind rosu aprins fata de cea de test care era un rosu deschis/pal, urmat de încă un test pe 3 iulie, rezultatul fiind la fel. Pe 3 iulie având loc și un contact neprotejat cu ejaculare.

Ciclul este de obicei de 27-29 zile(în ultimele 8-9 luni a fost foarte fix). Ultima menstruație a început pe 13 iunie 2021 și ieri pe 11 iulie teoretic ar fi trebuit sa apară menstruația.

E nevoie sa-mi fac griji? Teoretic testele sunt clar negative, unul fiind înainte și unul chiar după contact, iar după fiecare contact s-a utilizat un ovul de Contracept-M de siguranță.
Aseară am avut niște crampe înainte sa adorm, bănuiesc ca vine ciclul. Păreri va rog frumos?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog