| jagbetinte a întrebat:

Salutare, oameni buni!
Legat de fete, as avea cateva intrebari. Mi se intampla foarte des, ca atunci cand sunt in club, sa vad anumite tipe ca se uita la mine, pe care le observ dar imi iau o atitudine de "arogant" ca sa zic asa( ca sa nu creada, vezi Doamne, ca le urmaresc, gen..eu sunt cineva). Chiar si la facultate, am auzit ca lumea vorbeste cum sa sunt arogant. Bun, nu neg ca sunt asa, poate pana la urma, mi-am format obiceiul asta de mic, pentru ca mai mereu am fost placut de cele mai frumoase fete din generatie ca sa zic asa, si nu spun asta ca sa ma laud, caci oricum nu ma cunoaste nimeni, sunt doar sincer si vreau raspunsuri sincere. Problema mea, este ca, pe langa ca sunt destul de pretentios, totusi, mi se intampla sa fie fete de care sunt interesat si eu, dar nu am curaj frate sa le abordez, nu stiu ce e cu mine, parca sunt corentat, ma pierd ca fraierul, parca nici sa dansez nu mai stiu. Si daca nu am curaj sa le abordez pe cele care "se dau" la mine, cum sa le abordez pe cele la care vreau eu sa " ma dau"? Pe langa asta, se intampla de multe ori sa vad tipe frumoase, cu care imi intalnesc privirea, si parca intr-un fel asteapta sa ma dau la ele, dar daca ma insel? Cum imi dau seama? Intrebarea e, e normal sa mergi sa te bagi in seama, cu o fata pe care nu o cunosti, in club? Inca o intrebare, ce spun fetele cand vad un baiat simtit, dar timid?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vezi ca se uita la tine e clar ca e si ea interesata si atunci incepi sa-i zambesti, daca iti zambeste si ea va mai uitati putin unul la altul si te duci direct la ea si vorbesti, simplu

| ROB3RT89 a răspuns:

Tinere cam da cu virgula la tine.
Te-au placut cele mai frumoase fete din generatied dar tu nu esti invatat cu femeile, ai reconoscut singur.
Acum "imi iau o atitudine de arogant" crezi ca o sa te ajute cu ceva? Crezi ca o sa vina ele la tine?
Mai bine te-ar duce si ai vorbi cu ele pornind de la un simplu "buna" si flosindu-te de spontaneitate.
Acum logic ca multe se uita la tine si iti transmit anumite semnale pe care vor sa le percepi si sa actionezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te prezinti si le pui intrebari, e cam greu Daca te simti prea atras de cele care iti plac, trebuie doar sã nu pari prea disperat sa o iei prin complimente, daca merge bine si esti singur le poti Chema intr-un loc mai retras, poate chiar sa fi direct si sa te retragi cu ele in masina acasa la tine, in rest trebuie doar dupa prima intalnire sa nu le mai contactezi le lasi pe le sa te contacteze, daca ai noroc o sa o facã deoarece isi dau seama cã nu te joci si esti mort dupa ele.

Răspuns utilizator avertizat