| Gabe2003 a întrebat:

Salutare!

Pe 30 decembrie am avut ultimul contact sexual cu iubita mea (relatie la distanta)

Prezervativul a alunecat pana la jumatate (prea mult lubrifiant) si atunci ne-am si oprit

De pe 11 pana pe 16 ianuarie a avut ultima menstruatie.

Iar acum, cu 5 zile inainte sa inceapa menstruatia, are sanii foarte umflati si un lichid maroniu curge din vagin

E posibil aa fie aceasta o sarcina?

Răspuns Câştigător
| Adelina4679 a răspuns:

Nu este insarcinata! Astea sunt semnele sindromului premenstrual, adica sunt normale inaintea menstruației chiar daca nu sunt prezente de fiecare data.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul a alunecat fiindca era prea mare/larg pentru cuculetul tau, nu pentru ca ai pus lubrefiant
Cand cumperi prezervative, fii constient de masura necesara pentru cucul tau si cumapara masura corecta, fara sa impresionezi vanzatoare cu masuri mari, ca nu-ti ajuta la nimic daca lasi fata gravida.

Nu are cum s afie gravida odata ce a avut ciclu mentrual in ianuarie si aucm il va avea pe cel din februarie.

in ce privesc simptomele premestruale: sunt normale... iar sangele maroniu nu-i altceva decat o scurgere de sange minora, unde sangele oxidat se scurge afara, odata cu secretia vaginala.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Esti a răspuns:

Nu