| Sertisafeti a întrebat:

Salutare,prieteni! Am o relație cu o fata de 5 luni.Aceasta fata ma iubește mult(nu știu ce sa spun, așa susține ea ca ma iubește, dar cred ca este prea mult acest cuvânt pentru numai 5 luni)își da tot interesul pentru noi, dar nu știu ce se întâmpla cu mine...interesul meu fata de ea nu a fost niciodată mare,dar și acel mic interes pe care îl creasem fata de ea, a dispărut! Fata a fost crescuta într-un mediu mai privilegiat, mai constrâns. Nu prea are experiența in relații și mi-e teama ca din aceasta cauza, când am s-o scot din mediul in care a crescut o sa simtă nevoia de altceva și asta nu îmi da voie sa o iubesc. Precizez ca avem amândoi 21 de ani. Când vine momentul sa intram in pat, nu o mai pot avea cu atâta drag cu care o faceam înainte.La fata nu vreau sa renunț așa ușor cu toate ca așa ar fi normal din moment ce sentimentele mele nu mai sunt pe aceeași unda cu ale ei, dar ma gândesc ca o alta fata ca și ea care sa se zbată atât pentru mine, nu o sa mai găsesc așa ușor și vreau sa lupt pentru ea decât sa renunț.Voi ce credeți ca este de făcut?

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Vorbeste i deschis, spune i despre problema ta spune i despre dorinta ta iar daca ea te iubeste va intelege si va da ce are mai bun astfel poate te vei reindragostiwinking

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Iubeșteo și nu renunța la ea, dacă e fata bună. O sa regreți după ca ai pierdut-o.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu toate relatiile se bazeaza pe iubire infocata. Unele se bazeaza pe respect si intelegere.

| Emma30555 a răspuns:

Nu înțeleg de ce îți faci idei preconcepute. De ce pui raul în fata, de ce faci supoziții și idei. Toate astea sunt în mintea ta. Nimeni nu poate sa știe ce va fi. Dacă îți place de ea și ai sentimente mergi înainte dacă nu ai sentimente nu are rost.

| Valentina8 a răspuns:

Daca nu ai sentimente pentru ea, las-o. Renunta la ea. Nu ai sentimente pentru ea, dar banuiesc ca vrei sa o stii/vezi fericita. E oare ea fericita langa tine? Caci daca nu esti indragostit de ea, e o fericire falsa. Acum, pentru persoana buna ce e, exact cum ai descriso merita oare asta din partea ta? Sau din partea altcuiva? Faptul ca vrei sa o tii langa tine pentru cum stie ea sa se comporta, sa iubeasca, te face zgarcit. Nu fi zgarcit, daca nu ai sentimente pentru ea in primul rand vorbeste despre asta cu ea. Poate ea isi va da si mai mult interes si poate chiar te vei indragosti cu adevarat insa daca nu, dupa acea discutie serioasa va stii ca macar ai fost intotdeauna sincer si nu te va uri. E important ca pe oriunde mergi sa lasi un loc de "bunaziua". Si nu uita, o fata care se zbate merita sa fie fericita. Un baiat care constientizeaza lucrurile asa cum stau e important sa faca alegerea cea mai corecta nu doar in favoarea sa.

| Sertisafeti explică (pentru Valentina8):

Ok,dar eu vreau sa o iubesc, nu exista leac pentru asta... nu știu ce sa fac ca sa ma reindragostesc din nou de ea

| Valentina8 a răspuns (pentru Sertisafeti):

Vorbeste i deschis, spune i despre problema ta spune i despre dorinta ta iar daca ea te iubeste va intelege si va da ce are mai bun astfel poate te vei reindragostiwinking

| GHEBOASA a răspuns:

Si a mea a fcaut figuri la inceput! Dupa doua serve a tacut!