| Vali981816 a întrebat:

Salutare prieteni!
Am si eu o întrebare pe care aș vrea să o împărtășesc cu voi. Va rog sa imi dati un răspuns bun si fara hate plz, va iubesc!
Eu de ceva timp vorbesc cu o fata, de 8 luni mai exact, ne înțelegem foarte bine si ne iubim mult, eu am 19 si ea 14, stiu ca o sa fiu judecat din cauza diferenței de vârsta dar nu imi pasa, o iubesc mult, nu ma gândesc la sex sau ceva de genul cand vb cu ea, chiar tin mult la ea, problema e distanța dintre noi, ea sta la 300 km de mine, in ciuda distanței ma iubește mult, dar pe mine ma omoară distanța asta imi este greu să iubesc pe cineva atat de departe de mine si nici nu pot sa ma duc sa o vad ca nu dispun de prea multi bani, am încercat sa ma despart de ea odata din cauza distantei prea mari dar nici nu a vrut sa ma i-a in seamă cand i -am spus, nu a vrut sa ma lase sa o părăsesc si cand am vazut ca nu renunță asa uso la mine m-a facut sa ti si mai mult la ea. Întrebarea este:
Sa raman cu ea si sa speram mereu ca intr-o zi ne vom vedea si totul va fi ok( cum imi spune ea mereu) sau sa o părăsesc si sa ne facem fiecare o relație cu cineva care este mai aproape de noi?
Vă mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete draga, tu la 19 ani ar trebui sa-ti gasesti o fata cu care s-a poti avea sex, pentru ca esti la varsta cand ai nevoie de asa ceva, ori copila aia de 14 ani este minora micuta, inca copilas, inca nedezvoltata si inca fara minte.

Ea la 14 ani abia incepe sa se dezvolte, nu area habar nici ce inseamna dragostea si nici sentimentele, pentru un copilas de 14 ani este ca joaca cu papusile, de aceea te sfatuiesc sa iti cauti pe cineva de varsta ta.

5 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Gândeşte-te că la 19 ani termină liceul şi vă puteţi muta împreună... Sunt 5 ani până atunci.

| Vali981816 explică (pentru Necunoscut112):

Salutare!
Poți te rog sa dezvolți ideea raspunsului tau? Adica vrei sa spui ca ar trebui sa o aștept?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Vali981816):

Tu îţi poţi da răspunsul. Pentru mine şi 6 luni ar fi mult.

| Kiwibibilă a răspuns:

Frt daca nu se intampla nimic in realitate mai bine ramaneti un fel e prieteni de conversatii si cam atat. Fiecare isi vede de viata sentimentala.

| Turbo223 a răspuns:

La 19 ani esti la faculate iar la 14 la scoala.Plus ca nu poti iubi un copil ca pe o femeie.Ci ca pe un copil de maxim 14 ani, nu?