| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Prietenul meu si cu mine suntem de 2 ani si impreuna si ma tot minte. Din orice nimic, ma minte. Imi ascunde unele lucruri(desi nu-s foarte grave sa zic asa ma afecteaza). mereh imi promite ca se schimba ca nu mai minti si etc, dar mereu o face.acum suntem desp si ma tot implora sa ii mai dau o ultima sansa( dar deja i-am dat prea multe ultime sanse si degeaba). La inceput era perfect. De putin timp nu stiu ce are, el zice ca nici el nu stie de ce o face. voi daca ati fi in locul meu ia-ti mai da o sansa? Eu sunt f dezamagita de el, nu mai am deloc incredere in el. Dar totusi is 2 ani, si nu stiu ce sa fac..help va rog. Multumesc!

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu te-ai cam saturat de el acuma cauti motive de despartire, in cateva zile o sa zbori la altul ca suntem oameni ce naiba

| neutrino a răspuns:

I-ai dat prea multe ultime sanse, asa ca mai dai inca una.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pot sa fie si 10 ani. Uneori cand simti ca nu mai ai incredere nu are rost. Pur si simplu. Pana la urma tu trebuie sa stii ce e de facut. Daca te-a dezamagit e clar. Si de mai multe ori.
Nu trebuie sa te gandesti la ani. Lucrurile astea sunt momente. Pana la urma anii nu insramna nimic. In viata asta poti sa faci asa de multe. Mai sunt baieti si mai buni.

| Doub a răspuns:

Adică e ca un fel de maimuţică din aia care ascunde chestii? Ce animal drăguţ de companie ai.

| WaterDrop a răspuns:

Depinde cat te respecti pe tine insuti si cat tii la fericirea si linistea ta. Daca nu tii la ele, mai da`i o sansa.Mai bine o greseala de 2 ani decat o viata.Cu siguranta vei gasi pe altcineva.

| Abracadabraash a răspuns (pentru WaterDrop):

Sunt o pers destul de dificila. Si mi-e frica ca daca nu o sa gasesc pe altcineva pe placul meu?

| WaterDrop a răspuns (pentru Abracadabraash):

Folosesti cuvantul gresit. Nu dificila ci unica happy. Si desi probabil iti pare greu, sau poate chiar asa va fi, cu siguranta daca nu renunti vei gasi mereu ceva mai bun decat ce ai acum.Si sa nu uitam ca, compromisul este cheia fericirii.Fa cunostiinta cu el si vei vedea ca totul va deveni mai usor pe alocuri.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Daca as avea un aparat de masurat libidosenia tu ai reusi sa-l dereglezi.

| Lawliet14 a răspuns:

O ratata. Ce ne mai intrebi pe noi ca tot la el te intorci! Majoritatea femeilor experimenteaza alaturi de nenorociti, ia mai apoi isi gasesc marea dragoste. Asta daca n-au facut greseala sa se casatoreasca cu ei si sa divorteze, cu sau fara copii.

Eu nu cred ca esti dificila, ci naiva esti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, minte si acum...

| danny1996 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, poate subiectiv poate nu. sunt baiat, Ideea e ca si eu am facut asa pur si simplu treceam printr-o perioada naspa rau. si semn protectiv o minteam aiurea pe fosta iubita exact ca tine eram de aproape 2 ani jumate impreuna, a fost cea mai mare greseala pe care am facut-o pana acum, cel mai bine sa vorbesti cu el direct si sa ii zici ce simti, jur ca nici acum nu imi pot sa seama de ce s-a despartit de mine adica am adus argumente si martori ca nu minteam intentionat... ma rog asta e treaba mea. eu unul inca ma gandesc la ea... chiar daca de atunci au trecut destule pe la mine dar tot la ea imi e gandul, Poate te ajuta poate nu dar asta e cel mai bun sfat pe care il pot impartasi! si ca sa inchei daca vrei sa vorbesti cu el nu arata ca nu ai incredere in el daca faci asta niciodata nu o sa afli adevarul

, o sa primesti doar o minciuna defensiva.

| Abracadabraash a răspuns (pentru danny1996):

Exixta comubicare intre nou, am vb cu el, eu i-am zis ca urasc minciuna si am plecat ptc erau deja prea multe. Stiu ca m-a iubit si inca o face, ca sufera.dar nici eu nu ma pot tot intoarce si el tot sa o faca.