| adelynaa a întrebat:

Salutare!
Referitor la intrebarea mea anterioara. L-am prezentat pe iubitul parintilor mei, ei il plac. Dar el nu mai vrea sa continuam sustinand ca este prea tarziu pentru a mai schimba ceva. S-a oferit sa ma ajute in multe privinte si eu nu i-am acceptat ajutorul, am preferat sa stagnez, iar acum vreau sa il recastig si nu stiu cum. sad

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te minuna de lipsa lui de interes acum, ca a fost generata de lipsa ta de nepasare.
Ma indoiesc ca poti sa-i schimbi parerea cuiva cand l-ai doborat cu o chestie atatd e importanta.
Ce dumenzeu mai este de castigat in situatiaasta?
Odata ce i-ai aratat clar ca nu are afat sa-l poti prezenta parintilor tai!
Sincer, eu cred ca tu nu l-ai iubit deloc pe baiatul asta, altfel nu mai stateai atata sa te gandesti daca vrei sau nu sa-l preznti parintilor.
Acum ca l-ai pierdut, te inteleg, dar regretul apare ca ti-ai pierdut maimutoiul [pe care-l majnipulai si-l duceai cu zaharelul, nu iubitul, pentru ca uui om pe care-l iubesti cu adevarat, nu-i poti face asta.

| LoveSleep a răspuns:

Tipul s-a plictisit de tine, treci peste.

| Caro34 a răspuns:

Daca imi spui intrebarea anterioara, atunci poate iti dau un sfat, dar asa mi-e destul de greu. Oricum gandeste-te bine la ce vrei sa faci si ce resurse vrei sa investesti in tot! Numai bine!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Caro34):

Ea nu l a prezentat parintilor ei pe băiatul cu care era, ala s-a supărat si a rupt relatia cu ea, ea acum vrea sa il recistige dar el numai vrea pe motiv ca ea nu l a prezentat parintilor ei si la tot dus cu vorba bla bla bla bla, citeste intrebările ei dar vad ca nu te pricepi sa intrii pe profilul ei si sa i cauti cele 1000 de intrebari, vorba vine.

| Caro34 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mai, Cristi! Daca tu ma pui sa caut si iar sa caut, unde mai este competitivitatea, managementul timpului etc? Tu esti tare! Daca eu nu ma pricep, asa cum tu spui, de ce D-zeu m-ai mai vrut ca prieten(a) pe TPU? Sunt atatia minunati aici, are vreun rost ca eu sa mai fiu in lista ta? Fii serios! Eu te-as incurca, mai ales ca "nu ma pricep sa intru pe profile si sa citesc 1000 de intrebari", fara rost! Numai bine!