| Kinus12 a întrebat:

Salutare tuturor! Asi vrea sa ceri ajutorul vostru cat mai repede.Este vorba de jocuri!(Mie nu imi plac aceste genuri...doar vreau sa stiu)big grin

Asa-i ca MNORPG este o productie de jocuri video?

Funda!

5 răspunsuri:
| ICEbalI a răspuns:

Expresia MMORPG este o abreviere de la Massively multiplayer online role-playing game (engleza) si se refera la un gen de jocuri pe calculator. Este vorba despre jocul in retea in care participa multi jucatori, fiecare identificandu-se cu un caracter.
gasesti aici jocuri : http://mmohuts.com/
bafta.

| dennixtreme a răspuns:

E MMORPG si e un gen de jocuri. Inseamna Massive Multiplayer Online Role Playing Game

| CCAdrian a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea ta dar incerc sa explic pe cat pot.MMORPG= Masive multiplayer online role play game.Mmorpg-urile sunt jocuri online pe care le downloadezi gratis (unele sunt p2p -Platesti pentru a juca (engleza-pay to play) iar altele sunt p4p- joci pe gratis (engleza= play for free). Sunt foarte multe mmorpg-uri.Deci cam da mmorpg-urile sunt o productie de jocuri video online de mai multe genuri atat gratis cat si cu plata(racing, adventure, shooter.)

| dennixtreme a răspuns (pentru CCAdrian):

Permite-mi sa te contrazic, mmorpg e un gen de joc in sine, nu e o productie de jocuri de genuri diferite. Poate exista joruci de racing online cum e NFS World, ar putea numit MMO, dar nu role playing game. MMORPG-urile sunt doar jocurile gen WoW, Lord of the Rings Online, Star Wars The Old Republic etc.

| neros a răspuns:

Da este adevarat