| AlexandruSEV a întrebat:

Salutare, revin cu acceasi problema, va spuneam ca acum 1 luna am primit mesaj de la fosta cu un meme si chestii d-astea, ei bine la noi au fost zilele astea inundatii si aseara primesc de la ea mesaj(nu mai vorbisem de atunci de cand cu memeul) in care ma intreaba daca m-a afectat inundatia si daca sunt ok, i-am raspuns, am intrebat-o ce mai face si ea pe mine, dupa care imi spune ca se bucura ca am vorbit si cam aici se incheie conversatia. Relatia s-a incheiat in decembrie 2018, cand ea s-a despartit de mine pe motiv ca pleaca la facultate laughing si de atunci nu am vorbit decat de 2 ori, atunci cu memeul si acum si nu stiu ce sa cred, eu nu merg pe principiul "ciorba reincalzita" dar fata asta chiar mi-a pus capac atunci, acum nu mai simt nimic si nu stiu ce vrea de la mine, as avea nevoie de sfaturi de la voi, care vedeti problema asta din exterior si ganditi la rece...Mersi anticipat

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Patetica atitudinea ei!
Atata vreme cat ti-a dat papucii, ca nu ai mai fost de nasul ei, acum vine sis e comporta de parca i-ar pasa de tine.
Sincer, mi-e scraba de asemena fiinte prefacute!

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

De ce ar face cineva chestia asta? Oameni fara scrupule

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Cum de ce? Pentru ca atata o duce capul!
Chiar nu-ti aduci aminte ca s-a despartit de tine, ca ea merge la facultate, in alt oras?
Crezi ca facut-o din bun simt, sau din dragoste pentru tine?
Te-am sfatuit sia tunci si acum sa-i inchizi orice contact catre tine, pentru ca va continua sa-si bata joc de taine sis a rada, atat cat ii permiti.
In plus, iti va distruge orice realtie ai avea pe viitr, prin nesimtirea cu care ti se baga in viata, cu tupeu si patetism.
In viata, trebuie sa invetis a te lepezi de asemena oameni, acre nu-ti pot aduce decat nenorociri, daca vrei sa fii ferciit sis a-ti gasesti o fata care sa te iubeasca sis a te respecte.
Nu stiu daca ai capacitatea intelectuala sa intelegi ce-ti spun, dar sper sa realizezi cat mai curand posibil, ca esti bataia de joc a unei femei diabolice, care nu te vrea, dar nu te lasa nici alteia.

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

Inteleg ce spui laughing, eu eram doar mirat, nu inseamna neaparat ca nu stiu "De ce face asta"

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Sincer, tu ori esti masochist, ori prost!
Stii bine de ce face asta si totusi te complaci in prostie, permitandu-i sa te caute, cand are ea chef. De ce?

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

E clar ca nu ai citit cu atentie ce spun aici, am spus foarte clar ca nu mai simt nimic pentru ea, nu am nici o treaba ca mi scrie sau nu, pentru mine e egal cu 0 indiferent ce ar scrie, doar am vrut sa stiu de ce naiba se face ca ii pasa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Atunci, de ce ii mai permiti sa te sune?
De ce nu-i tai toate contactele si posibilitatile sa ajunga la tine, sa te mai otraveasca?
De ce te complaci, sa fii bataia ei de joc?

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

Nu ma suna, doar a dat mesaj pe Instagram, ti-am zis mi-e indiferent, ma intreaba ceva, ii raspund si atat, cand va vrea sa mi spuna de ce ma cauta o sa o resping frumos si atat, nu sufar dupa ea, mi-a trecut, legat de faptul ca nu o blochez, noi avem multi prieteni comuni cu care mai iesim, si nu vreau sa stric relatia cu toti pentru ea, pur si simplu o las asa, nu am treaba cu ea si atat, nu ma freaca zilnic cu mesaje, doar ca nu inteleg la ce naiba se chinuie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Nu trebuie sa strici prietenia cu nimeni, din cauza ei, doar sa o blochezi pe ea, in FB, Instagram si evident pe telefon.
Sa-i arati ca ai scapat din controlul ei, ca esti barbat inteligent si ca nu te mai lasi manipulat de ea.
NU are importanta daca te freaca sau nu cu mesaje, dar faptul ca are o portita libera, unde ea poate intra caand are chef buricul ei, ii da a intelege, ca inca esti prostul care plange dupa ea si accepa sa fie controlat.
Sincer, imi este mila de tine, ca nu poti pricepe ce-ti face jigodia asta.

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

Doar are impresia ca imi face ceva, si vad ca nu intelegi chestia asta, eu sunt neutru fata de ce zice, e ca si cum as vorbi cu un strain, daca faptul ca o blochez ma face "barbat" cam aiurea gandirea, atata timp cat eu nu sunt afectat, nu vad asta o problema, eu ma consider mai barbat decat cei care incepe sa blocheze si sa le injure, sa le zica altora ca e panarama si chestii de astea, daca imi scrie un mesaj la luna nu ma afecteaza, e egal cu 0 am mai spus, dar blocatul mi se pare o chestie de lasitate, cand o sa vad ca insista mai mult o resping politicos si atat. De acum ar trebui sa blochez pe toate persoanele cu care nu reusesc intr o relatie?laughingin asta consta a fi "barbat"?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Baiete, tu tot nu pricepi!
Nu te face mai putin barbat daca o blochezi, ci te face om cu capul pe umeri, ca ai oprit o nebuna sa te mai caute (haraseze).
Tu chiar nu vezi ca aia nu-i normala?
Tu chiar nu inelegi ce urmareste?
E te-am sfatuit sa o elimini din viata ta, ca sa nu te mai obsedeze, pentru ca, desii nu admiti acest lucru, ea continua sa te obsedeze!
Vei spune ca nu, desii, ceea ce ai facuta azi, aici pe TPU, scriind taman despre mesajul ei, a fost din cauza ca: esti atat de obsedat de ea, ca nu te-ai putut abtine, sa nu-l faci topic pe TPU.

Sincer, imi pare tare rau ca esti incapatanat si nu vezi realitatea.
Esti manipulat si obsedat de fiinta asta si nici macar nu realizezi.
Dovada este aici! Uita-te la ziua si ora cand ai psotat mesajul, ca sa-ti dai seama.

Am un ultim sfat sa-ti mai dau si ma retrag, ca te-am stresat deja.
Daca esti barbat cu capul pe umeri si doresti sa iti cauti o fata, ca sa-ti faci un viitor fericit, asculta-ma si incheie-i jigodiei asteia, orice acces, portita si sansa se te mai caute vreodata, ori sa-ti trimita mesaje.
Eliberaeza-te de fantoma ei si fa-te liber altei fete, care te-ar putea face fericit.
Nu incepe o relatie noua, cu "cadavrul" fostei, care te mai bantuie din cand in cand, cand are ea chef, ca nici o fata nu va fi fericita sa afle ca fosta iubita, inca te mai obsedeaza.

| AlexandruSEV explică (pentru Violleta2022):

Ok, asa voi face, mersi de atentia acordata.

| sadrian46 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Nu te lua după AnaMaria50. Judecă cu papucii.

| sadrian46 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Din nou, dacă nu ai aflat încă ce poate și ce nu poate AnaMaria50 când dă cu bâta-n baltă zicând că așa e bine, dacă balta mai și pute, continuă să stai de vorbă cu ea, că ajungi departe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La rece. Dacă ți-e foame reîncălzești ciorba. Dacă chiar ți-e foame, mănâncă o porție rece. Ei i s-a făcut foame de tine, și și-a adus aminte că tu ai putea fi o bucățică bună ca să își astâmpere foamea.

| AlexandruSEV explică (pentru sadrian46):

laughing Sa tina post negru, mersi de raspuns

| LoveSleep a răspuns:

Probabil s-a despărțit de cineva, a trecut ceva timp, și-a amintit de tine, s-a gândit că parcă îi lipsește cineva care să o placă și cum tu ai fost cea mai sigură mutare, ți-a dat mesaj.
Depinde de tine ce vrei să faci. De ce te tot gândești atât? Vorbește cu ea. Dacă consideri că e totul ok, vă vedeți și vezi ce se întâmplă. Poate nici măcar nu e atât de bună pe cât credeai tu că e.

| Holiday a răspuns:

O lume de nebuni...ce puii mei, daca ai avut o relatie cu cineva si te-ai despartit, inseamna ca deveniti dusmani si nu mai puteti vorbi despre una sau alta?!

| Crackman a răspuns:

Stai cu ea. Folosestete de corpul ei. Ai o alta relatie pe ascuns. Gastig.
Nu te mI intoarce sau o intrebi ce vrea. De aici vezi tu

| AlexandruSEV explică (pentru Crackman):

Nu sunt genul sa profit, nu pot sta cu cineva doar pentru a ma folosi de corpul ei sau altceva, sexul facut cu persoana nepotrivita e de proasta calitate.

| sadrian46 a răspuns (pentru AlexandruSEV):

Te felicit, așa sunt și eu.

| Antopuff a răspuns:

Doar a vrut sa fie draguta si sa pastreze o relatie ok cu tine. Nu pare ca vrea sa se impace cu tine.