| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca voi spuneti ca placeti pe cineva si va exprimati sentimentele printr-un mesaj. Persoana pe care o placeti va refuza. Ce a-ti face? Cazul meu este astfel: baiatul se desparte de o fata cu care a fost 3 ani. In aceeasi zi se da la o prietena de a ei cu care obisnuia sa o faca geloasa. Fata refuza baiatul spune ca e ok si incepe sa se comporte cu fata aceea ca la inceput ca doi prieteni. Fara reprosuri fara sa se dea la ea doar ca prieteni. Desi au trecut 5 luni de cand si-a exprimat sentimentele nu a mai incercat din nou. In timp baiatul asta se intoarce la fosta care il respinge. El incepe sa se departeze de ea si ajunge sa o ignore total si sa isi petreaca timpul cu c..va clasei. Fosta incearca sa ramana prietena cu fostul comportandu-se cu el ca si cu ceilalti (bat palma rad impreuna.) dar el nu vrea si doar se uita la ea din cand in cand. Ce parere aveti? Ce imi puteti spune despre aceasta situatie? Rog serioazitate! Ofer funda va multumesc!

1 răspuns:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Daca placi pe cineva nu ii spui in mesaj. Ca nu asa se fac lucrurile. Ii spui in fata. Acum ca stii ca nu te place, nu ai avea ce sa faci. Poate doar sa fiti amici.