| geoiulia a întrebat:

Pentru cine ati alege sa luptati:pentru baiatul iubit[fostul prieten, la care inca mai tineti, si el da semne ca ar tine la voi, desi va desparte distanta] sau pentru un nou baiat pe care il placeti, dar care nu da semne ca v-ar place, si stiti sigur ca nu va place]. Eu as alege ce mi-ar spune inima. Dar trebuie gandit si rational.Inima imi spune sa il aleg pe fostul prieten, dar mintea...ma indeamna sa il aleg pe noul baiat care imi place! Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Ti-o spun din propria experiemta,alege-l pe cel pe care il iubesti! Si eu am procedat la fel sa stii, adica am preferat sa aleg ce imi spune mintea, dar am facut cea mai mare prostie pe care am putut sa o fac.Il placeam foarte mult pe baiatul respectiv,dar pe celalat il iubeam, de fiecare data cand imi petreceam timpul cu cel pe care doar il placeam simteam ca locul meu nu este langa el, ma gandeam tot timpul la cel pe care il iubeam.Incepeam sa ma simt sufocata,nu mai suportam gandul ca ma atinge,il placeam foarte mult,dar simteam ca il insel pe cel pe care il iubesc chiar daca nu mai eram cu el simteam ca el este cel care trebuie sa ma atinga.Cel pe care doar il placeam a inceput sa tina la mine,si mi-a fost foarte greu sa iau o decizie pentru ca nu vroiam sa il fac sa sufere din cauza mea,el nu avea nici o vina ca nu m-am gandit de la inceput ce vreau sa fac, si am incercat sa raman cu el, dar am facut si mai rau pentru ca sa atasat si mai tare de mine...Pana la urma am ales sa ma despart de el pentru ca nu mai suportam, si acum ma simt foarte vinovata.Gandeste-te bine si nu fa si tu aceas prostie pe care am facut-o eu!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alege-l pe cel care iti zice inima.

| Alina0491 a răspuns:

Odata ce spui fostul, inseamna ca ati fost impreuna dar v-ati despartit. Odata ce... ceva nu a mers de ce crezi ca va merge acum? Eu, in situatia ta, nu stiu exact ce as alege, ce as face. Insa cel mai probail as opta pentru un nou iubit si l-as face eu sa tina la mine, doar suntem fete si avem multi asi in maneca, trebuie doar sa stim sa-i folosim.

| stejara2 a răspuns:

As lupta pentru fostul, caci si pasarea phoenix renaste din propria-i cenusa, dar iubirea? Eu zic ca merita sa lupti, poti reaprinde flacara iubirii si de data asta vei sti sa o pastrezi nestinsa! Succes!

| ASIGURATORUL a răspuns:

O relatie in care iubirea nu este impartasita si de celalalt se sfarseste mai devreme sau mai tarziu.Degeaba iti place tie, daca lui nu ii arage catusi de putin atentia persoana ta. Daca ar fi sa iti dau un sfat, as spune ca as alege pe fostul, unde sentimente sunt de ambele parti.Bafta multa!

| marina11 a răspuns:

Totusi trebuie sa ne gandim la prezent si viitor nu? deci te sfatuiesc sa incerci sa-l uiti pe fostul si sa te gandesti la actualul.:* Bafta multa

| moonlight2134 a răspuns:

Eu l-as alege pe fostul, pentru ca sentimentele sunt reciproce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa ...luptam noi? ca eu nici nu-l stiu pe fostul nici nu tin la el.si mie imi plac fetele.care noul baiat pe care il placem? numi plac baietii.mie imi plac fetele.inima ta iti spune? mie imi spune penisul ca ar intra in vecina da constiinta imi spune sa nu-mi insel sotia. apai eu ascult de constiinta, ca penisul nu stie carte.

| ROBERT89 a răspuns:

Pentru niciunul.Sa se lupte ei pentru mine.

| geoiulia explică (pentru ROBERT89):

Daca stai sa astepti sa se lupte ei pentru tine.e clar! Mai trebuie sa preiei si tu initiativa!

| Andreutzaaandreea a răspuns:

La care tii mai mult pe ala alege-l daca tu vrei sa ti cu primul si ti mai mult la el alege-l pe el

| Andreutzaaandreea a răspuns:

Nu stiu eu daca as fi in locul tau las alege pe al doilea pentu ca de celalalt ma desparte distanta asa ca...