| Ciprian97 a întrebat:

Salutare, se pare ca am aproape 18 ani si inca sunt virgin, imi este rusine sa recunosc asta deoarece pe toti ii aud ca a fost la aia si a f**** bine si alte chestii, am primit sfaturi de la unele persoane ca ar trebui sa o fac ( sex ), si cateodata ma bate gandul, dar dupa stau si ma gandesc ca nu as vrea acum, astept persoana potrivita si sa se intample cand o sa fie timpul. Ce ziceti, sa o fac acum sau sa mai astept?

14 răspunsuri:
| Valentina00 a răspuns:

Paai stai asa putin. tu te iei dupa gura lumii sau dupa ce vrei sa faci de fapt? daca tu simti ca nu e momentul potrivit acum. asteapta! Nu e nici o rusine, atunci cand esti pregatit si ai gasit persoana potrivita poti sa o faci!
Bafta! :*

| RAY a răspuns:

Ma cipri cine se lauda e virgin, aia care fac sex des nu au timp de laude, ai tot timp decat sa mergi la vreuna mai dai de hiv ai tot timp

| neutrino a răspuns:

Este mai sanatos pentru tine sa mai astepti si nu mai crede in toate laudele multor colegi de-ai tai.

| Emilian65 a răspuns:

Felicitari ca esti virgin la varsta asta! Foarte bine ca gandesti asa. Sexul se face cu fata pe care o iubesti cu adevarat, nu cu orice curva.

| SkyPilot a răspuns:

Fa-o acum daca ai ocazia, asa o sa te descurci mai bine cand va apare persoana potrivita. Dar nu face din asta un tel in viata, daca gasesti una cu care sa incepi bine, daca nu iarasi bine!

| halogen001 a răspuns:

Cel mai bine e sa astepti persoana si momentul potrivit, nu trebuie sa o faci ca sa fii "in rand cu ceilalti". Nu are de ce sa-ti fie rusine ca esti virgin.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare? Nu esti sigur?

E viata ta, Jean! Daca vrei sa o faci, fa-o, daca nu esti sigur, nu o face. Dar nu lasa treaba asta sa-ti controleze viata, nu e atat de importanta.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Nu stiu de ce pui la suflet ce spun si fac altii, fiecare dintre noi avem propriul stil de viata si nu ar trebui sa facem sau sa zicem ca ceilalti. Si eu am 25 de ani si sunt virgin si CE? Nu mi-e rusine sa o spun! Si crede-ma fiecare avem pe acel cineva special pentru fiecare dintre noi! So RELAX!

| zHeArTz a răspuns:

Pune pl pe ele, nu ierta nimic. Mai tarziu ce o sa faci? Profita acum ca esti tanar happy Rusine? Neahh, mai de graba pacat...e pacat sa nu le rupi in doua, sa mananci himene pe paine laughing) Bafta :* ( P.S., Draga TPU, nu vreau sa primesc iar ''BLOCK'' pentru raspunsuri sincere, multumesc happy ''

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Ai cu cine sa o faci? recomandarea mea. nu te duce la curve. sau daca te duci ia una scumpa si pe la 30 de ani, care stie sa te faca sa te simti bine nu sa isi bata joc. e mai placut sa stii ca prima femeie a fost una la care ai tinut si sexul e si el mai bun. acum alta chestie, prima partida de sex in majoritatea cazurilor e un esec asa ca nu te astepta la prea multe. dar inveti incet incet. unele persoane au asteptat mai mult de 18 ani. sexul e ca laba. odata ce o faci o sa vrei sa o tot faci. ti-am zis gaseste pe cineva cu care sa-ti placa sa fii. nu doar pentru o ejaculare

| Ammy2001 a răspuns:

Sunt oameni care au fost virgini pana la 40 de ani si n-au murit, iar daca prieteni tai se cred mari si tari nu e problema ta si nu te lua dupa ei. Specialistii spun ca virginitatea se poate pierde de la 18-19 ani in sus, asa ca tu ai varsta aprox buna sa o faci. Daca tu esti pregatit atat psihic cat si fic fa-o acum, dar daca nu esti pregatit psihic macar nu nu o face. Dar ai grija cu ce fata te dezvirginezi, pentru ca ele apreciaza mai mult unul virgin ca sa il invetete ele, iar daca este si ea virgina e perfect. Nu lua orice pustoaica de pe strada doar de dragul de a te dezvirgina. Bafta!

| Alexbv78 a răspuns:

Ai rabdare, ca vine si remea ta!

| iamharrystylesgirl a răspuns:

Nu e cazul sa le spui altora despre asta,,, evita subiectul,,, te respect pentru asta,,, si da,, asteapta persoana potrivita,,,