| streetspirit a întrebat:

Sorry ca ma adresez dar am nevoe de sfaturile voastre. Avem trei saptamini de cind suntem impreuna si in acest timp scurt m-am atasat foarte mult de ea, ba mai mult, e ceva reciproc...numai ca faza e alta, reciproc a fost pina acum citeva zile in urma cind am avut o cearta si practic de la nimic, de la acea cearta eu m-am enervat putin si i-am inchis telefonul dar ea a inteles gresit, adica ca am renuntat la ea, dupa asta mi-am cerut scuze, i-am explicat totul, dar de atunci e mai rece, simt ca o pierd, ea spune ca e din cauza acelei zile. Cum sa fac? Ce sa fac? Ajutati-ma va rog!

2 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Pai daca i-ai explicat si ti-ai cerut scuze poate ca nu e din vina ta. poate se simte si ea vinovata si din cauza asta e putin distanta. poate ca ii trebuie ceva timp sa se gandeasca ca cine stie in viitor tot asa din nimic ii spui ca nu mai vreti sa va vedeti...noi fetele, ne gandim la multe chestii si poate de`astea suntem mai greu de inteles.surpinde-o cu cate ceva: o floare o mica atentie... ceva cand se asteapta ea mai putin.chiar si un simplu "te plac" intr-un moment anume poate sa o surprinda

| DE3a94 a răspuns:

Da timpu inapoi si repara greseala! desigur asta nu e posibil.Ai gresit ca i-ai inchis telu dar nu te judec! 3 saptamani?! putin,nu stiu cati ani ai! dar te-as sfatui sa nu renunti daca tii la ea... poti,de exemplu, sa-i faci o mica surpriza, un cadou ceva...sau propune-i sa o luati de la inceput sa uita-ti si sa mai incercati o data